„Odjazdowi bibliotekarze” znów wsiądą na rowery

Miasto z Wizją / 14.05.2018 / Komentarze
Ruszyły zapisy do udziału w kolejnej akcji organizowanej przez miejską bibliotekę

Każdego roku w maju miłośnicy książek – zarówno ci młodsi, jak i starsi, postanawiają opuścić mury czytelni lub zamiast zaszywać się z lekturą w domu, postanawiają wspólnie spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu i połączyć zamiłowanie do czytania z kolejnym hobby – rowerowymi wyprawami. Nie inaczej będzie i tym razem.

22 maja czeka nas kolejna edycja akcji rowerowej przebiegającej pod hasłem „Odjazdowy bibliotekarz”. W jej ramach również w tym roku ponownie spotkają się  bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerowych wycieczek, aby razem aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. W programie organizatorzy przewidzieli m.in. przejazd ścieżką rowerową  nad jeziorem, a także piknik na Mysiej Wyspie z pieczeniem kiełbasek, a także liczne konkursy literackie i sprawnościowe oraz wiele niespodzianek.

Zapisy trwają do 17 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. B. Horodyskiego przy ulicy Wyszyńskiego 34 lub telefonicznie pod numerem 94 732 65 28. Zbiórka rajdu o godz. 10.00 na dziedzińcu zamku. Wszyscy zainteresowani udziałem w rajdzie proszeni są o założenie czegoś w kolorze pomarańczowym.

Tekst, foto: Marzena Góra