Okradała sklepy, trafi za kratki

Miasto z Wizją / 24.11.2018 / Komentarze
Artykuły spożywcze i kosmetyki za 6 tysięcy złotych

Policjanci zatrzymali mieszkankę Szczecinka odpowiedzialną za kradzieże sklepowe na terenie: Szczecinka, Wałcza i Łobza. Łupem kobiety padały, m.in.: artykuły spożywcze, perfumy i kosmetyki. Łączna ich wartość to 6 tys. zł.

- W połowie listopada br. do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku wpłynęła informacja o kradzieży sklepowej na terenie miasta - mówi "Miastu z Wizją" mł. asp. Anna Matys, oficer prasowy szczecineckiej Policji.

- Na miejscu policjanci ustalili, że nieznana kobieta dokonała kradzieży różnego rodzaju produktów spożywczych, które włożyła do torby a następnie opuściła sklep nie płacąc za nie. Skradziony towar wyceniono na kwotę prawie 600 zł. Dzięki sklepowym kamerom zdarzenie zostało zarejestrowane. Po zapoznaniu się z nagraniem monitoringu kryminalni nie mieli wątpliwości, że jest to 43-letnia mieszkanka Szczecinka. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do szczecineckiej jednostki. W trakcie czynności okazało się, że kobieta na terenie Wałcza i Łobza dokonała kolejnych kradzieży. Tym razem jej łupem padły perfumy i kosmetyki z "górnej półki". Łączna kwota za skradzione przedmioty wyniosła 6 tys. zł.

Mieszkanka Szczecinka w minionym tygodniu usłyszała zarzuty.

- Łącznie przedstawiono kobiecie cztery zarzuty kradzieży. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności - dodaje asp. A. Matys.