Omówili zasady przyznawania „szczecineckiego becikowego”

• Tv
Miasto z Wizją / 14.03.2019 / Komentarze
Wniosek o świadczenie złożyło już 26 rodziców

Dziś (czwartek, 14 marca) w szczecineckim ratuszu odbyła się konferencja prasowa poświęcona nowemu programowi, w ramach którego rodzice dzieci urodzonych po 31 grudnia 2018 roku mogą ubiegać się finansowe wsparcie. W spotkaniu z przedstawicielami mediów udział wziął burmistrz Daniel Rak, wiceburmistrz Maciej Makselon oraz Iwona Wagner, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

„Szczecineckie becikowe” dotyczy jednorazowej zapomogi w wys. 1000 zł dla rodziców nowo narodzonego maluszka - mieszkańca Szczecinka. Podczas styczniowej sesji Rady Miasta radni jednogłośnie przyjęli stosowną uchwałę, dzięki której rodzice nowo narodzonych dzieci będą mogli liczyć na jednorazowy zastrzyk finansowy z miejskiej kasy. Do tej pory z tej okazji (uchwała weszła w życie 6 marca) skorzystało 26 rodziców na 72 uprawnionych.

Aby otrzymać świadczenie w wysokości 1 tys. złotych należy złożyć wypełniony wniosek wraz z kompletem dokumentów. Wypełnione wniosku należy składać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku przy ul. Koszalińskiej 89 w każdy poniedziałek, wtorek i piątek w godz. 8.00-13.00 oraz w każdy czwartek w godz. 11.00-16.00.

Wniosek w formie papierowej możemy pobrać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Szczecinek (Plac Wolności 13) oraz w Biurze Obsługi Interesanta Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku (ul. Wiejska 4) lub w budynku MOPS przy ul. Koszalińskiej 89. W formie elektronicznej wniosek do pobrania dostępny jest TUTAJ.

Więcej szczegółów dotyczących warunków i zasad przyznawania świadczenia w materiale wideo.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra