Ona jedna kontra ich trzech

Miasto z Wizją / 07.01.2016 / Komentarze
Czworo kandydatów powalczy o mandat do Rady Miasta

W niedzielę 31 stycznia mieszkańcy Szczecinka „należący” do Okręgu Wyborczego nr 2 (osiedle Zachód – ul. Połczyńska, osiedle Generalskie i Trzesieka) pójdą do urn wyborczych (głosowanie w godz. 7-21). Wszystko po to by uzupełnić skład Rady Miasta.

Obecnie wakujące miejsce 21 radnego (Rada Miasta liczy teraz 20 radnych) zostało zwolnione przez Małgorzatę Golińską z ugrupowania „Razem dla Szczecinka”. Radna zdecydowała, że będzie pracowała na Wiejskiej. Taką decyzję podjęła po wyborze i uzyskaniu mandatu Posła na Sejm RP.

Miejska Komisja Wyborcza już pracuje. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku zarejestrowała czworo kandydatów - jedną panią i trzech panów. Przydzieliła im też numery „startowe”.

Z „jedynką” o mandat radnego ubiegać się będzie Dariusz Siubdzia z Komitetu Wyborczego Wyborców "Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego". Z „dwójką” do wyborów pójdzie kobieta - kandydatka KWW „Łączy nas Miasto” Renata Rak. Z kolei z "trójką" o Radę Miasta powalczy Michał Ponichtera z KWW „Nowoczesna Ryszarda Petru”, a z „czwórką” - Paweł Rybak z KWW „Razem dla Szczecinka”.

Zdjęcia: Archiwum prywatne kandydatów