Organizacje pozarządowe mają swoją nową siedzibę

Miasto z Wizją / 15.01.2020 / Komentarze
Do ich dyspozycji został oddany wyremontowany budynek przy ul. Armii Krajowej

Dziś (wtorek 14.01) w nowiutkiej siedzibie Organizacji Pozarządowych w byłym budynku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Armii Krajowej odbyła się uroczystość przekazania obiektu we władanie członków NGO.

Na uroczystość przybyli burmistrzowie Szczecinka: Daniel Rak, Dorota Rusin-Hardenbicker i Maciej Makselon. Obecna była rzecznik prasowy firmy Kronospan Beata Rafalo. Warto podkreślić, że szczecinecka firma wyposażyła wszystkie pomieszczenia nowego budynku w meble.

- Kilka lat temu podjęliśmy decyzję, że nasze organizacje pozarządowe powinny działać w godnych warunkach jakie przystoją nam w XXI wieku - mówił m.in. burmistrz Daniel Rak.

- Obiekt przy ul. Wł. Bartoszewskiego nie spełnia już tych warunków, jest wiekowy, w coraz gorszym stanie technicznym i wymaga gruntownego remontu. Stąd decyzja samorządu Szczecinka, by wyremontować obiekt po byłej Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Armii Krajowej i przekazać go do państwa dyspozycji. Dziś uroczyście to czynimy.

- Gospodarzem obiektu będzie Samorządowa Agencja Promocji i Kultury i ona też poniesie wszelkie koszty utrzymania budynku - powiedział burmistrz, za co nagrodzony został gromkimi brawami przez obecnych na sali członków organizacji pozarządowych.

- Inwestycję adaptacji budynku rozpoczęliśmy w połowie sierpnia 2018 roku. Zakończyliśmy ją pod koniec czerwca ubiegłego roku. Trochę czasu zajęło nam przystosowanie nowo wyremontowanego budynku, a nade wszystko wyposażenie 20 pomieszczeń biurowych, dwóch pomieszczeń socjalnych i dwóch sal konferencyjnych, w meble. Stało się to dzięki naszej firmie Kronospan, za co serdecznie dziękuję. Proszę też Panią rzecznik prasową o przekazanie moich podziękowań kierownictwu Kronospanu.

- Koszt adaptacji budynku wyniósł 2,399 mln zł. Pieniądze pochodziły wyłącznie z budżetu miasta - ujawnił burmistrz.

- Osobiście bardzo się cieszę, że macie Państwo do swojej dyspozycji ten piękny obiekt. Pamiętam ten sprzed lat, bo w przeszłości byłem uczniem Szkoły Podstawowej nr 3.

Daniel Rak przekazał symboliczny klucz do budynku (jest wyposażony w windę) dyrektorowi SAPiK-u Kamilowi Klimkowi i jego zastępcy Łukaszowi Koczanowi. Z kolei szef SAPiKu oddał klucze do pomieszczeń wszystkim jego użytkownikom.