Ostatnie dni wystawy warszawskiego artysty

Miasto z Wizją / 18.02.2019 / Komentarze
Galeria Sztuki "Zamek" zaprasza

Do niedzieli 24 lutego (włącznie) w Galerii Sztuki "Zamek" możemy zobaczyć obrazy warszawskiego artysty Jacka Maślankiewicza. Wernisaż wystawy miał miejsce w styczniu br.

Prace artysty można podziwiać w galeriach nie tylko w kraju, ale też zagranicą min. w Holandii, Tajlandii, Australii, Bangkoku oraz w wielu kolekcjach prywatnych. Warto zatem odwiedzić galerię na szczecineckim Zamku Książąt Pomorskich.

- Obserwując moje obrazy możecie państwo odnieść wrażenie, że to taki niepokój twórczy. Nie jest jednak tak, nie maluję, by tak sobie namalować. Za pomocą swoich obrazów chcę wyrazić swój pogląd na otaczającą nas rzeczywistość. Tym bardziej, że wciąż mam nieodparte wrażenie, że mam coś do powiedzenia, coś do przekazania. (…) Moje prace to nie tylko abstrakcja, to też pejzaż. Czasami mocno przetworzony w oparciu o realną konfrontację z urodą i pięknem tego świata. Świat może być okrutny, ohydny, ludzie są tacy i inni, natomiast niesie ze sobą niezliczoną ilość perspektyw. To oczywiście kwestia wyboru - mówił w czasie wernisażu wystawy Jacek Maślankiewicz.

Jacek Maślankiewicz ur. się 7 lutego 1955 r. Dyplom uzyskał w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1979 r. Odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Honorową Odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Notowany w Kompasie Sztuki Polskiej. Maluje od wczesnych lat dziecięcych pod kierunkiem Ojca – Artysty Malarza Ireneusza Maślankiewicza.

O wernisażu wystawy pisaliśmy w artykule: