Patronem nowego ronda został Władysław Anders

Miasto z Wizją / 10.07.2017 / Komentarze
Decyzja okazała się nad wyraz łatwa, a radni byli jednogłośni

Dobiegają końca prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Jeziornej. Jednocześnie – wzorem innych tego typu rozwiązań komunikacyjnych – należało podjąć decyzję o wybraniu jego patrona. O tym, kto im zostanie, zadecydowała dziś (10.07) Rada Miasta. Decyzja okazała się nad wyraz łatwa, a radni byli jednogłośni. Tym samym patronem nowego szczecineckiego ronda został Generał Władysław Anders.

Przypomnijmy. Pierwotnie grupa mieszkańców Szczecinka wystąpiła do Biura Rady Miasta z propozycją, by patronem ronda został zmarły niedawno artysta - rzeźbiarz śp. Wiesław Adamski. Kolejny wniosek mieszkańców wnosił z kolei o nazwanie ronda imieniem Generała Władysława Andersa.

Nad obu wnioskami pochyliła się Komisja Prawa. Legislacji i Porządku Publicznego Rady Miasta. Radni postanowili rekomendować radzie wniosek mieszkanek Szczecinka (panie Roksana Sakrajda i Karolina Stelmaszyńska) o nadanie nazwy ronda u zbiegu ul. Kościuszki i Jeziornej - Władysława Andersa

Ostatecznie – decyzją 15 radnych – nowe rondo będzie nosiło imię Generała Władysława Andersa.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk