Patryk Puszkiewicz w projekcie Top Young 100

Miasto z Wizją / 07.05.2018 / Komentarze
Skupia on najlepszych studentów logistyki z całego kraju

O poczynaniach Patryka Puszkiewicza, 21-letniego mieszkańca Szczecinka, pisaliśmy już niejednokrotnie. Jednak wcześniejsze jego dokonania zamykały się głównie w sferze muzycznej. Pierwszy raz usłyszeliśmy o nim na początku 2014 roku. 17-letni wówczas uczeń I LO stawiał pierwsze kroki jako producent muzyki elektronicznej. Rok później doczekał się swojego pierwszego albumu. W międzyczasie współpracował zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi muzykami. Teraz może on pochwalić się kolejnym sukcesem – tym razem jednak w sferze naukowej. Patryk Puszkiewicz, obecnie student logistyki na Uniwersytecie Szczecińskim pomyślnie przeszedł wszystkie etapy rekrutacji i został jednym z laureatów ogólnopolskiego projektu Top Young 100 skupiającego najlepszych z najlepszych studentów logistyki i będących największym tego typu przedsięwzięciem w Polsce. Wraz z nim do programu zakwalifikowało się jedynie 81 osób z całego kraju.

- Głównymi organizatorami projektu są osoby związane z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Jego celem jest skupienie dużych znaczących firm logistycznych oraz najlepszych studentów logistyki z Polski. To pierwszy taki projekt w Polsce i podobno w całej Europie – mówi nam Patryk Puszkiewicz. - Na początku trzeba było przejść pierwszy etap rekrutacji odbywający się jeszcze na uczelni, do którego zgłoszone zostały tylko wybrane osoby. Kolejnym krokiem było wysłanie swojego studenckiego CV, co było równoznaczne z wejściem do kolejnego etapu rekrutacji. Po zakwalifikowaniu pierwszym zadaniem było stworzenie Case'a po angielsku. Trzeba było zaproponować długo oraz krótkoterminowe rozwiązania logistyczne na problem z niedoborem kroplówek w szpitalach na Portoryko. Informacje o całym problemie były zawarte w artykule, który był częścią tego Case'a.

- Ostatnim etapem rekrutacji była rozmowa telefoniczna z jednym z koordynatorów projektu. Było to połączenie rozmowy kwalifikacyjnej  z omówieniem w języku angielskim rozwiązana, jakie podałem w tym Case. Po zakończeniu rekrutacji okazało się, że z mojej uczelni dostałem się wraz z trzema innymi osobami. Łącznie zakwalifikowały się 82 osoby z Polski. Zostaliśmy także zaproszeni na konferencję otwarcia, podczas której przedstawiono nam firmy biorące udział w projekcie oraz mogliśmy wysłuchać prelekcji przedstawicieli tych firm. Zostaliśmy przydzieleni do poszczególnych opiekunów – mentorów właśnie z tych firm. Niestety udział w projekcie wymaga ode mnie dyskrecji i nieujawniania pewnych informacji, chociażby odnośnie tego, do jakiej firmy zostałem przydzielony. Ale mogę powiedzieć, że uczestniczą w nim takie firmy jak DHL, PKP, Fiege, Prime Cargo i inne. Teraz czekamy na przydzielenie nam zadań problemowych logistycznych, które będziemy musieli rozwiązać. Możliwość udziału w tym projekcie to naprawdę ogromne wyróżnienie i szansa na zdobycie dużego doświadczenia, nawiązania kontaktów, a w przyszłości na znalezienie satysfakcjonującej pracy – dodaje nasz rozmówca.

Jak o samym projekcie mówią jego organizatorzy - Top Young 100 jest inicjatywą skierowaną do najlepszych studentów logistyki w Polsce. Tworzony przez trzy środowiska: biznesowe, akademickie oraz studenckie. Ma na celu budowę wizerunku Polski jako silnego centrum kompetencji logistycznych na skale Europy poprzez m.in. wsparcie i promocję młodych talentów logistycznych na rynku zawodowym. Projekt jest inicjatywą ciągłą, stale stawiającą przed studentami nowe wyzwania które dają im możliwość rozwoju swojej wiedzy i umiejętności praktycznych.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Patryk Puszkiewicz