Pieniądze od marszałka dla Szczecinka

Miasto z Wizją / 18.06.2019 / Komentarze
Organizacje społeczne docenione. Pięć projektów z dofinansowaniem na łączną kwotę 50 tysięcy złotych

Zakończyło się kolejne głosowanie w ramach „Programu Społecznik”, dzięki któremu organizacje i społeczności lokalne mogły ubiegać się o dotacje w wysokości 10 tys. zł na realizację poszczególnych zadań. Okazuje się, że z powodzeniem! Właśnie poznaliśmy przedsięwzięcia, które uzyskały najwięcej głosów w internetowym głosowaniu, a tym samym otrzymają zastrzyk finansowy na realizację poszczególnych przedsięwzięć. Łącznie do Szczecinka trafi 50 tys. złotych.

Wspomnianą dotację otrzymają organizatorzy tegorocznej, VI edycji Skrzat Cup 2019 przebiegającej pod hasłem „Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”. Dodatkowe środki trafią także do Fundacji Przyjaciele Języka Migowego, która – podobnie jak podczas poprzedniej edycji programu – ubiegała się o dofinansowanie na organizację akcji „Migiem pod wodę”, czyli na dwudniowe nurkowanie intro w jeziorze Ińsko dla osób niesłyszących z terenu województwa zachodniopomorskiego połączone z imprezą grillową.

10 tysięcy złotych zasili także budżet tegorocznego XVI Europejskiego Małego Festiwalu Integracja Ty i Ja. To  impreza kulturalno-integracyjno-sportowo-edukacyjna dla całej społeczności woj. zachodniopomorskiego, nakierowana na integrację przez sztukę filmową, muzykę, śpiew, teatr, fotografię, plastykę, sport itp.

Dzięki głosom internautów możliwe będzie także zorganizowanie w naszym biegu Activ Challenge Szczecinek. - Po raz pierwszy w Polsce I edycja nietuzinkowego wydarzenia, które chcielibyśmy zadedykować zarówno zawodowcom, jak i amatorom z całej Polski - tak o biegu piszą organizatorzy. - Wyjątkowy i oryginalny charakter temu wyzwaniu nadadzą z pewnością warunki naturalne Szczecinka, a przede wszystkim park i jezioro, które chcemy wykorzystać w naszej formule. Sam bieg z przeszkodami połączony będzie z jazdą na rowerze, a także pokonaniem pewnego odcinka trasy kajakiem.

Finansowe wsparcie otrzyma także – lubiana zwłaszcza przez najmłodszych mieszkańców – Art. Wioska organizowana w ramach corocznego Art Pikniku. Projekt ten ma na celu upowszechnianie kultury i teatrów ulicznych i skierowany jest do dzieci i rodzin. W ramach Art Wioski teatry uliczne przedstawią 4 interaktywne, edukacyjne i terapeutyczne spektakle, przeprowadzone zostaną również warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży.

Przypomnijmy. „Program Społecznik” realizowany jest przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego, natomiast środki na jego realizację pochodzą z budżetu woj. zachodniopomorskiego. Program ten podczas każdej edycji jest mocno wspierany przez marszałka Olgierda Geblewicza. Przypomnijmy, że podczas poprzedniej edycji do Szczecinka trafiło 70 tys. złotych. Dzięki nim udało się m.in. zrealizować Festiwal Integracja Ty i Ja, IV Szczecinecki Weekend Biegowy czy projekt fotograficzny „Swój Obcy”.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk