„Pirat” przez Szczecinek pojedzie nad Bałtyk

Miasto z Wizją / 24.05.2016 / Komentarze
Kolejowa atrakcja nie tylko dla dzieci

Ta niezwykła kolejowa atrakcja czeka na nas już w sobotę 28 maja. Przez Szczecinek pod latarnię morską w kołobrzeskim porcie pojedzie pociąg specjalny "Pirat".

Skład z zabytkową przedwojenną lokomotywą od kilku już lat jest jedną z wielkich atrakcji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka w regionie. „Dziecięcy” skład wielokrotnie zatrzymywał się w Szczecinku i cieszył olbrzymim zainteresowaniem nie tylko najmłodszych mieszkańców grodu nad Trzesieckiem.

W tym roku „Pirat” też pojedzie - w sobotę 28 maja. Jak zwykle z Poznania do Kołobrzegu i z powrotem. Jak zwykle przez Szczecinek. W drodze nad morze „Pirat” przybędzie do nas o godz. 10.17. Na naszym dworcu postoi w tym roku 8 minut (rok temu stał zaledwie minutę). W drodze powrotnej znad morza "Pirat" przyjedzie do Szczecinka o godz. 20.25 i zagości nad Trzesieckiem 6 minut.

- W trakcie przejazdu na miłośników podróży i wycieczek kolejowych czeka wiele atrakcji, w tym zabawy i konkursy dla dzieci, prowadzone przez prawdziwego Pirata. Dla milusińskich obowiązkowo upominki, a dla wszystkich pasażerów, tych dużych i małych, wiele smacznych i niedrogich smakołyków w wagonie restauracyjnym - zachęcają nas do tej niecodziennej podróży nad Bałtyk organizatorzy.

- "Pirat" przywiezie wesołych podróżników pod samą latarnię morską, kilka metrów od pięknej kołobrzeskiej plaży, gdzie pasażerowie będą mieli możliwość skorzystania z uroków nadmorskiego kurortu, w tym m.in. popłynąć pirackim statkiem na otwarte morze, zjeść niezapomnianą smażoną rybę lub posmakować złocistych trunków w portowej tawernie.

"Pirat" cieszy się tak wielką popularnością, że w tym roku będzie miał "brata bliźniaka" - "Kamrata". Zabytkowa lokomotywa ciągnąca skład z podobnymi atrakcjami, co "Pirat" przejedzie przez Szczecinek dzień później, czyli w niedzielę 29 maja.

"Kamrat" wracając znad morza (pojedzie tam trasą z Poznania przez Stargard do Kołobrzegu) wjedzie na szczecinecki dworzec kolejowy o godz. 18.42 i postoi u nas 4 minuty.

Projekt nosi nazwę: Markowy Produkt Turystyczny TurKol.pl.