Po 50 latach powtórnie powiedzieli sobie "tak"

Miasto z Wizją / 08.12.2017 / Komentarze
Złote Gody. Na ślubnym kobiercu Państwo Halina i Jerzy Zagórowscy

Dziś (piątek 8.12) w Urzędzie Stanu Cywilnego miała miejsce wzruszająca uroczystość. Państwo Halina i Jerzy Zagórowscy po wspólnie przeżytych ze sobą małżeńskich 50 latach powtórnie stanęli na ślubnym kobiercu. Wszystko po to by odnowić przysięgę małżeńską.

Dostojni jubilaci związek małżeński zawarli 23 grudnia 1967 roku w Będzinie. Do Szczecinka przyjechali w 1970 roku i są nad Trzesieckiem aż do dziś.

- Po ukończeniu studiów, w czasie których miałem stypendium ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinku, decyzja mogła być tylko jedna. Trzeba było "oddać" szczecineckiemu leśnictwu to, co we mnie zainwestowali. I tak z Zagłębia Dąbrowskiego zjechaliśmy na Pojezierze Drawskie - powiedział nam pan Jerzy.

Warto wspomnieć, że Jerzy Zagórowski jest autorem znanej nie tylko w Polsce serii zdjęć przedstawiających wilka we wnykach.

- Całe swoje życie zawodowe związałem z leśnictwem. Pracowałem w okolicznych nadleśnictwach, ale najdłużej w szczecineckiej RDLP. Z kolei żona wiele lat pracowała w Szczecineckim Ośrodku Kultury na stanowisku zastępcy dyrektora kulturalnej placówki.

Państwo Zagórowscy wychowali syna i córkę. Dochowali się też trojga wnucząt.  - Najstarsza wnuczka ma już 21 lat i studiuje - z dumą podkreślił pan Jerzy.

Gratulacje dostojnym jubilatom złożył burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Wręczył też małżonkom Medale "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Były podziękowania jubilatów, łzy wzruszenia pani Haliny, tradycyjne 100 lat, życzenia i kwiaty od rodziny i przyjaciół oraz tradycyjny kieliszek szampana.

Uroczystość poprowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Szczecinku Pani Eugenia Grudecka.