Pojedziemy asfaltem z Trzesieki do Świątek

Miasto z Wizją / 20.06.2017 / Komentarze
Jest deklaracja leśników o "wejściu" w inwestycję wspólnie z miastem

Na nadzwyczajnej sesji (poniedziałek 26 czerwca) Rada Miasta dokona zmian w tegorocznym budżecie Szczecinka. M.in. zostaną urealnione wydatki na przebudowę ulicy Wilczkowskiej i Żeglarskiej (drogi leśnej nr 8). Ma to związek z deklaracją Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Nadleśnictwa Szczecinek o "przyłączeniu" się do finansowania inwestycji.

W uzasadnieniu uchwały czytamy m.in.:

- W związku z deklaracją Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku i Nadleśnictwa Szczecinek o chęci podpisania porozumienia w sprawie przebudowy wspólnie z miastem całego ciągu ulicy Żeglarskiej (drogi leśnej), wraz z zamykającą ciąg komunikacyjny łączący Trzesiekę ze Świątkami ulicą Wilczkowską, zachodzi konieczność zmiany tegorocznej zaplanowanej w budżecie inwestycji polegającej na modernizacji ulicy Żeglarskiej na odcinku 900 m, na przedsięwzięcie dwuletnie.

W roku 2017 miasto położy zgodnie z rozstrzygniętym przetargiem dywanik asfaltowy na odcinku ok. 900 m drogi należący do Lasów Państwowych, do której uzyskało wcześniej prawo do dysponowania nieruchomością na cele inwestycyjne. Odcinek ten łączy wykonaną już wcześniej nawierzchnię asfaltową od strony Trzesieki z miejscem odejścia drogi gruntowej – zjazdu na „Mysią Wyspę”.

W roku 2018 Lasy Państwowe zrefundują do kwoty 700 tys. zł przebudowę odcinka ok. 2000 m łączącego zjazd w kierunku Mysiej Wyspy z należącą do miasta ulicą Wilczkowską, zaś miasto przebuduje w standardzie drogi asfaltowej ulicę Wilczkowską.

W ten sposób dzięki porozumieniu Miasta i Lasów Państwowych na terenie miasta zostanie przebudowana w standardzie drogi asfaltowej, ulica łącząca dzielnicę Trzesieka z dzielnicą Świątki. Odcinek 2900 m pozostanie jak do tej pory własnością Lasów, zaś pozostały własnością Miasta Szczecinek. Dzięki wspólnemu sfinansowaniu w/w przedsięwzięcia, stworzona zostanie tak ważna, alternatywna do ulicy Staszica droga wjazdu i wyjazdu z dzielnicy Świątki.