Ponad 66 tys. zł na edukację ekologiczną

Miasto z Wizją / 20.05.2020 / Komentarze
Środki trafią do Szczecinka z kasy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

Ponad 66 tys. złotych trafi do Szczecinka z kasy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Środki trafia do szczecineckiego regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Dotacja pozwoli na sfinansowanie realizacji projektu pod nazwą "Człowiek - jego miejsce i rola w środowisku - edukacja ekologiczna w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku - edycja 2020".

W ramach wspomnianego projektu m.in. mają zostać zorganizowane akwarystyczne warsztaty edukacyjne, w których udział wezmą dzieci i młodzież szkolna. Środki te posłużą także na sfinansowanie ponad setki uczniów szkół ponadpodstawowych na zajęcia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego, a także na organizację trzech konferencji tematycznych.

W ramach dofinansowania planowane jest także wynajęcie wystawy interaktywnej "Złap Oddech", która będzie prezentowana w CEEiRJ do końca roku oraz zakup materiałów i sprzętu do wykonania formikarium i założenia kolonii mrówek wykorzystywanej podczas zajęć z dziećmi. Pieniądze z WFOŚ pozwolą również na zakup namiotu ekspozycyjnego, a także na zakup materiałów, opracowanie i druk publikacji pokazującej podwodne życie zbiorników wodnych.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk