Pot i krew na miejskiej plaży

Miasto z Wizją / 03.06.2018 / Komentarze
Nasi rugbiści szykują się do szczecineckich zawodów plażowych

Spacerując rankiem w pobliżu plaży miejskiej przy ul. Mickiewicza mieszkańcy mogli natknąć się na niecodzienny widok. To właśnie tu ostatnio trenowali nasi rugbiści, których zazwyczaj można spotkać na boisku w Trzesiece. Skąd ta zmiana? Szczecineccy zawodnicy z Klubu Rugby przygotowują się do zawodów rugby plażowego, które odbędę się w naszym mieście już za kilka tygodni. Zmierzenie się z rywalami na zdecydowanie trudniejszym podłożu będzie dla nich kolejnym sportowym wyzwaniem. Dlatego też już teraz rozpoczęli oni przygotowania do zbliżających się spotkań.

- Szykujemy się do organizowanych przez nas zawodów rugby plażowego, które odbędą się w naszym mieście 30 czerwca. Musimy się trochę przyzwyczaić do biegania po plaży mówi nam Maciej Bekisz, prezes Rugby Klub Szczecinek. – Zazwyczaj jest to bieganie po boisku, w korkach, więc zmiana jest odczuwalna. Podczas zawodów zmienią się zarówno zasady, jak i oczywiście nawierzchnia, dlatego musimy się przyzwyczaić do nieco innego rodzaju wysiłku.

- Jeżeli chodzi o zasady, to zmianie ulegnie liczba zawodników na boisku oraz liczba dopuszczanych zmian zawodników. Zawodników będzie mniej „w akcji”, a zmiany będą mogły być częstsze. To są takie najistotniejsze różnice. Ale jest też szereg drobniejszych, jak chociażby to, że piłka bardzo łatwo grzęźnie w piasku, dlatego też nie ma zatrzymywania piłki. Jednym słowem gra jest mocno uproszczona w stosunku do takiego klasycznego rugby.

Zbliżające się zawody będą miały charakter towarzyskiego turnieju i będą okazją do goszczenia w naszym mieście drużyn z innych regionów. Cały czas trwa przyjmowanie zgłoszeń. Jak zakładają organizatorzy, tego dnia rozegranych zostanie co najmniej osiem spotkań. Dlatego zdecydowanie warto wpaść 30 czerwca na plażę miejską przy ul. Mickiewicza, bowiem zawody zapowiadają się widowiskowo.

Tymczasem każdy, kto chciałby dołączyć do szczecineckiej drużyny, odejść od komputera czy TV i spróbować swoich sił w tym sporcie, może wybrać się na treningi Rugby Klub Szczecinek. Jak wielokrotnie podkreślali nasi rugbiści, jedynym warunkiem do rozpoczęcia treningów jest przede wszystkim serce do walki oraz… pojawienie się na treningu.

- Jeśli ktokolwiek chce przyjść, nauczyć się grać w rugby i zobaczyć o co w ogóle w tym chodzi, to zapraszamy serdecznie na treningi. Dostosujemy wtedy trening do możliwości danej osoby i powoli będziemy ją wprowadzać w arkana tego sportu. Zawsze można nas spotkać w soboty zazwyczaj o godz. 9.00 na boisku w Trzesiece, Najlepiej jednak odezwać się do nas na naszym profilu na Facebooku. Zawsze któryś z nas odpowie na wiadomość i powie, kiedy najlepiej przyjść na trening i spróbować swoich sił – dodaje nasz rozmówca.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra