Powiat dołoży do rewitalizacji jeziora

Miasto z Wizją / 03.01.2019 / Komentarze
Środki w wysokości 20 tys. złotych przekazane zostaną w formie dotacji celowej

Na najbliższej sesji Rady Powiatu radni podejmą decyzję o udzieleniu miastu pomocy finansowej. Środki w wysokości 20 tys. złotych przekazane zostaną w formie dotacji celowej. Mają one zostać spożytkowane na wsparcie zadania pod nazwą „Rewitalizacja Jeziora Trzesiecko”.

Miasto zwróciło się z prośbą o udzielenie przez powiat wsparcia na realizację tego zadania w 2019 roku. Polegać ono będzie na wykonaniu trzech zabiegów precyzyjnego natleniania z inaktywacją fosforu jeziora Trzesiecko.

- Objęte wnioskiem zabiegi aeracji pulweryzacyjnej połączonej ze strącaniem fosforu z osadów dennych i wiosennych zakwitów wody. Powyższe działania poprawia także stan wody w jeziorze w okresie postępującego nagrzewania się osadów dennych i intensywnego wzrostu ich aktywności chemicznej - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk