Prawie 1 mln zł dla PWiK

Miasto z Wizją / 25.08.2016 / Komentarze
Środki zostaną przeznaczone na rozbudowę stacji uzdatniania wody w Bornem Sulinowie

Od kilku miesięcy Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji starało się o uzyskanie dofinansowania na jedną ze sztandarowych tegorocznych inwestycji spółki. Dotyczyć ona miała rozbudowy stacji uzdatniania wody w Bornem Sulinowie. Wniosek na wsparcie tego zadania został rozpatrzony pozytywnie. Tym samym w środę, 24 sierpnia na terenie ujęcia wody w Bornem Sulinowie miało miejsce oficjalne podpisanie umowy o przyznanie dofinansowania na ten cel.

- Jest to pierwsza podpisana umowa o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w naszym województwie – mówi Olga Gasiul, kierownik Działu Organizacji PWiK. - Rozbudowa stacji uzdatniania wody w Bornem Sulinowie jest jedną z kluczowych inwestycji realizowanych w bieżącym roku przez spółkę. Ma ona szczególnie istotne znaczenie dla mieszkańców gminy Borne Sulinowo, zaopatrywanych w wodę z tego ujęcia.

- Do tego przedsięwzięcia przygotowywaliśmy się od dawna. Mieszkańcy mieli zapewnioną wodę dobrej jakości m.in. dzięki zainstalowanym w ramach realizacji Projektu „Parsęta” desorberom. Teraz woda dla mieszkańców będzie ze studni głębinowych dobrze izolowanych, co zapewni jej bezpieczeństwo w przyszłości – powiedziała podczas spotkania burmistrz Bornego Sulinowa Renata Pietkiewicz- Chmyłkowska.

Przedsięwzięcie polegające na rozbudowie borneńskiej stacji uzdatniania według szacunków pochłonie ok. 1,3 mln zł. Znaczna część tej kwoty pochodzić będzie właśnie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Spółka na ten cel otrzyma dofinansowanie w wysokości 916 438 zł

Tekst: Marzena Góra
Foto: PWiK