Premier Morawiecki na konferencji w Szczecinku

Miasto z Wizją / 06.07.2020 / Komentarze
Plan wizyty jednak nie przewidywał spotkania z mieszkańcami

W niedzielę, 5 lipca do Szczecinka przyjechał Mateusz Morawiecki. Jego wizyta bez wątpienia wpisała się w trwającą wyborczą kampanię prezydencką i miałą na celu wsparcie kandydatury Andrzeja Dudy. Premier spotkał się z dziennikarzami i wybranymi przedstawicielami władz samorządowych na tarasie widokowym regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Osoby, które zgromadziły się w pobliżu miejsca spotkania mogły jednak liczyć jedynie na możliwość zobaczenia Mateusza Morawieckiego i krótki uścisk dłoni. Plan wizyty w Szczecinku nie przewidywał bowiem spotkania z mieszkańcami.

Głównym tematem, który zdominował krótką niedzielną konferencję, były obietnice wprowadzenia tzw. bonu turystycznego, jego założeń i planów jego uruchomienia. Na to jednak musimy jeszcze trochę poczekać, bowiem ustawa dotycząca Polskiego bonu Turystycznego nie weszła jeszcze w życie. Wywołała ona także sporo głosów niezadowolenia, którymi internauci dzielą się w mediach społecznościowych. Powód? Wspomniany bon, dzięki któremu beneficjenci mają otrzymać wsparcie finansowe do wykorzystania podczas tegorocznych wakacji na odpoczynek, ma być dedykowany tylko wybranej grupie osób. Nie mogą na niego liczyć zarówno pary bezdzietne, jak i osoby nie pozostające w formalnych związkach. Wsparcie w formie bonu nie obejmuje także dzieci, których jedno z rodziców pracuje obecnie za granicą i korzysta z miejscowego świadczenia. Tym samym reasumując – z bonu turystycznego będą mogły skorzystać jedynie osoby, które już odbierają comiesięczne świadczenie w formie „500+”.

Mateusz Morawiecki podczas krótkiego spotkania z przedstawicielami mediów zachwalał także nasz region, jako miejsce z dużym turystycznym potencjałem. Podczas konferencji towarzyszyła mu posłanka Małgorzata Golińska. Tego dnia premier miał w planach także odwiedzenie Bytowa, Czarnego i Chojnic.

/zr/