Próba pobicia rekordu Polski w grze na tarkach

• Tv
Miasto z Wizją / 27.07.2019 / Komentarze
Do szczęścia zabrakło zaledwie 12 tarek

Co roku w czasie imprezy o nazwie Dixie Rajd Old Mobile mieszkańcy Szczecinka próbą pobić rekord Polski w grze na tarkach. Za instrumenty służą najprawdziwsze blaszane tarki, na jakich przed laty nasze babcie, i my też, robiły pranie. Takie "wyczyny" pamiętają najstarsi mieszkańcy Szczecinka. Trzeba przyznać, że pranie na blaszanej tarce dawało super rezultaty.

W ubiegłym roku na tarkach zagrało nieco ponad 40 osób. W tym do rekordu Polski zabrakło zaledwie 12 "tarkowiczów". Rytm gry wyznaczał… pracujący wiekowy traktor.

- By pobić rekord musiało nas zagrać 100 osób - mówi "Miastu z Wizją" Andrzej Prokopowicz z zespołu Dixie Band. - Niestety, zabrakło zaledwie 12 grających, grało 88 osób. Myślę, że za rok się uda i rekord Polski przez długie lata będzie królował w Szczecinku.

Dzisiejszy dzień z V edycją Dixie Rajd Old Mobile zwieńczył koncert zespołu Dixie Band. Popołudniowa część odbywała się na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. W niedziele organizatorzy zapraszają do parku Miejskiego przed Muszlę Koncertową. Galeria zabytkowych samochodów zaprasza miłośników motoryzacji, i nie tylko, od godz. 11.

Tekst, foto, wideo: Sławomir Włodarczyk