Przed ratuszem "wyrastają" świąteczne stragany

Miasto z Wizją / 06.12.2019 / Komentarze
Przygotowania do V Jarmarku Świątecznego idą pełną parą

Już w najbliższy czwartek, 12 grudnia w centrum miasta rozpocznie się piąty Jarmark Świąteczny, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Miasto z Wizją. Przygotowania do świątecznego wydarzenia idą pełną parą. Na placu przed ratuszem właśnie pojawiły się drewniane domki, z których – podobnie jak w minionym roku – odbywać się będzie sprzedaż rękodzieła, świątecznych przysmaków i regionalnych produktów.

Dziś (poniedziałek, 9.12) rano na Placu Wolności przed ratuszem rozpoczął się montaż handlowych stoisk. Drewniane domki postoją na placu do czasu zakończenia Jarmarku Świątecznego. W tym roku jednak przybierze on znacznie szerszą formę jeżeli chodzi o wystawców oferujących swoje wyroby podczas jarmarku. W trakcie poprzednich edycji na wszystkich odwiedzających czekało 20 drewnianych domków, w których lokalni twórcy prezentowali swój asortyment. Przypomnijmy, że wspomniane domki w 2017 roku zostały ufundowane miastu przez firmę Kronospan.

Teraz, dzięki uprzejmości Kronospanu, będącego jednocześnie jednym ze sponsorów Świątecznego Jarmarku, do miasta trafiły kolejne drewniane „stragany”. W tym roku firma postanowiła przekazać miastu dziesięć kolejnych drewnianych domków. Tym samym podczas tegorocznego jarmarku na placu przed ratuszem „wyrośnie” aż 30 stoisk.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra