Przemysław Kalinicz wygrał "Szczupaka 2018"

• Aktualności
Miasto z Wizją / 13.05.2018 / Komentarze
Największy zębacz mistrzowskich zawodów liczył 66 cm. Nie dał jednak pierwszego miejsca

Dziś (niedziela 13.03) jezioro Trzesiecko było areną mistrzowskich zmagań wędkarzy Koła PZW "Jesiotr" w wędkarstwie spinningowym "Szczupak 2018".

Od wczesny godzin rannych wędkarzom towarzyszyła piękna słoneczna, ale i mocno wietrzna aura. Szczupaki brały, ale były zarazem bardzo wybredne. 28 wędkarzy pokonało ich zaledwie kilka.

Spinningowym Mistrzem Koła PZW "Jesiotr" na rok 2018 został Przemysław Kalinicz. Jego łupem padły trzy szczupaki - wszystkie mierzyły blisko 60 cm. Jednak to wystarczyło by pan Przemysław stanął na najwyższym podium dzisiejszych zawodów.

- Wszystkie brania miałem na płytkiej wodzie, około 1,5-2 metry. Zębacze smakowały gumy - powiedział nam zwycięzca mistrzowskich zmagań.

Na drugim miejscu podium stanął Paweł Hałuszko, a trzecie miejsce zajął Krzysztof Kowalczyk. Ostatecznie na wodzie łowiło dziś 28 wędkarzy.

Najlepsi z najlepszych uhonorowani zostali bonami towarowymi do realizacji w sklepie wędkarskim, w wys. 100-200 zł. Były też nagrody rzeczowe.

Funkcje sędziego głównego zawodów sprawował prezes "Jesiotra" Andrzej Pilzek, zaś sekretarzem zawodów był kol. Andrzej Kąkol.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Zdjęcia - mierzenie ryb: Tomasz Kamyszek - PZW "Jesiotr"