Przeżyli wspólnie 50 lat

Miasto z Wizją / 02.06.2018 / Komentarze
Złote Gody państwa Urszuli i Stefana Miętkich

Znaleźć osobę, z którą chce dzielić się wspólnymi radościami i troskami, trwając przy sobie przez wiele lat, to prawdziwe szczęście. Takim też mogą pochwalić się państwo Urszula i Stefan Miętcy, którzy przeżyli ze sobą ponad pół wieku. W piątek, 1 czerwca w szczecineckim Urzędzie Stanu Cywilnego wspólnie z bliskimi świętowali oni jubileusz 50-lecia zawarcia związku. Uroczystość Złotych Godów to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Nie każdy bowiem ma możliwość przeżycia wspólnie tylu lat w małżeństwie oraz cieszenia się z chwil uroczystego odnowienia składanej pół wieku temu przysięgi wzajemnej miłości, szacunku i wspólnego dzielenia losu na dobre i na złe.

Jubilaci w związek małżeński wstąpili 23 grudnia 1967 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chojnicach. Teraz, po ponad 50 latach, w obecności najważniejszych świadków – swoich najbliższych – ponownie ślubowali sobie dozgonne uczucie, zapewniając, że są gotowi na spędzenie ze sobą kolejnych długich lat.

Podczas uroczystości w imieniu prezydenta Rzeczpospolitej Polski Andrzeja Dudy, burmistrz Jerzy Hardie-Douglas wręczył państwu Urszuli i Stefanowi Miętkim Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a także odczytał list gratulacyjny. Wzruszającej uroczystości towarzyszyły życzenia zdrowia i wielu kolejnych radośnie spędzonych lat w rodzinnym gronie. Nie zabrakło także kwiatów oraz toastu wzniesionego przy symbolicznej lampce szampana.

Tekst, foto: Marzena Góra