Przynieś niepotrzebne okulary i wesprzyj akcję

Miasto z Wizją / 12.08.2019 / Komentarze
Panie z SAK włączyły się do ogólnopolskiej akcji i zachęcają do udziału pozostałych mieszkańców

Szczecineckie Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet od wielu lat z chęcią włącza się w rozmaite akcje charytatywne. Panie z SAK wielokrotnie także same wychodziły z inicjatywą pomocy potrzebującym poprzez organizacje różnorakich zbiórek. Teraz postanowiły wziąć udział w „III Ogólnopolskiej Akcji Zbiórki Używanych Okularów dla Afryki” przebiegającej pod hasłem „Widzisz, daj zobaczyć innym”. I kolejny raz swoim zaangażowaniem i chęcią pomocy postanowiły zarazić pozostałych mieszkańców naszego miasta. W zbiórkę może włączyć się każdy.

- Zbieramy przede wszystkim okulary przeciwsłoneczne dla dzieci i dorosłych – używane okulary korekcyjne dla dzieci i dorosłych o wartościach plusowych i minusowych, ale bez wartości cylindrycznych korygujących astygmatyzm – informują organizatorzy akcji.

Zalegające w domu, niepotrzebne nam już okulary możemy dostarczyć do siedziby Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet (ul. Bartoszewskiego 12/10) lub do Salonu Optycznego Victoria przy ul. Bartoszewskiego 2. Warto zwrócić uwagę na to, aby okulary były sprawne, kompletne i nieporysowane. Akcja trwa do końca września.

Tekst: Marzena Góra

Foto: 123rf