Przyszła zima, Straż Miejska przypomina

Miasto z Wizją / 04.01.2019 / Komentarze
Właściciele posesji mają obowiązki

Straż Miejska przypomina właścicielom nieruchomości o konieczności odśnieżania chodników. Zgodnie z Ustawą o utrzymaniu i czystości i porządku w gminach oraz Uchwałą Rady Miasta z dnia 27 listopada 2017 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Szczecinek, właściciel nieruchomości zobowiązany jest m.in. do uprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z części nieruchomości służącej do użytku publicznego, w tym z chodników położonych wzdłuż należącej do niego nieruchomości, nie zanieczyszczając jednocześnie jezdni i dróg dla rowerów.

Strażnicy ostrzegają, że właściciele nieruchomości uchylający się od obowiązku oczyszczania chodników narażają się na karę grzywny.

To nie wszystkie zimowo-porządkowe obowiązki. Właściciele nieruchomości, lokali oraz wspólnoty mieszkaniowe zobowiązani są do usuwania z dachów i balkonów zwisających sopli i nawisów śnieżnych.
W celu uzyskania dodatkowych informacji można kontaktować się z dyżurnym Straży Miejskiej, tel. alarmowy 986.