Rada Miasta na sesji w ratuszu

Miasto z Wizją / 14.08.2018 / Komentarze
Plany miejscowe, dron, gospodarka odpadami, dwie skargi i zmiany w budżecie

W poniedziałek 20 sierpnia na sesji zbiorą się radni Rady Miasta. Prządek obrad zawiera 19 punktów.

Po załatwieniu spraw regulaminowych radni dokonają zmian w tegorocznym budżecie miasta oraz w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2018-2025. Rada zdecyduje też o zaciągnięciu preferencyjnej pożyczki w wys. nieco ponad 42 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Środki zostaną przeznaczone na zakup drona do prowadzenia monitoringu powietrza dla Straży Miejskiej.

W dalszej części obrad Rada podejmie uchwały w sprawie: przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Polna-3”, zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Pilska-2” i „Koszalińska-1” oraz uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego „Armii Krajowej-1”.

Radni zajmą się też zmianami w Regulaminie Straży Miejskiej oraz zdecydują o powierzeniu spółce Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Wardyniu Górnym zadań własnych miasta w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi.

Rada ustosunkuje się również do skargi mieszkanki Szczecinka na działania Komendanta Straży Miejskiej oraz mieszkańca Szczecinka na działania Burmistrza.

Sprawozdanie Burmistrza, informacja Przewodniczącej Rady oraz zapytania radnych zakończą obrady. Początek sesji o godz. 9.