Rada Powiatu na ostatniej w tym roku sesji

Miasto z Wizją / 29.12.2018 / Komentarze
Radni spotkali się przed końcem roku, aby podjąć kilka ważnych uchwał

Niespełna czterdzieści minut trwała dzisiejsza (28.12) sesja Rady Powiatu Szczecineckiego. Radni spotkali się jeszcze w tym roku, aby podjąć kilka ważnych uchwał. Pierwsza z nich dotyczyła delegowania radnych do Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Odpowiednio wcześniej, kandydatury radnych Grzegorza Poczobuta i Arkadiusza Górki przedłożył Zarząd Powiatu Szczecineckiego. Podczas posiedzenia dodatkową kandydaturę w osobie radnego Grzegorza Grondysa zgłosił wiceprzewodniczący Maciej Kaźmierski. W związku z faktem, że do rzeczonej komisji mogło zostać oddelegowanych dwóch radnych, przewodniczący Cezary Jankowski zarządził przeprowadzenie imiennego głosowania. Radni zdecydowali, że gremium zasilą Grzegorz Poczobut i Arkadiusz Górka.

Ponadto radni podjęli następujące uchwały: uchwały o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Szczecineckiego na rok 2018; w sprawie uchwalenia zmiany wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Szczecineckiego na lata 2018 – 2031; w sprawie  ustalenia wydatków budżetu Powiatu Szczecineckiego, które z 2018 r. nie wygasają z upływem roku budżetowego; w sprawie  przyjęcia od Wojewody Zachodniopomorskiego zadań publicznych z zakresu administracji rządowej.

Zaraz po zakończeniu obrad starosta Krzysztof Lis oraz przewodniczący Cezary Jankowski, złożyli radnym noworoczne życzenia. Nie mogło również zabraknąć symbolicznej lampki szampana.

Chciałbym złożyć Państwu życzenia samych obfitości w nadchodzącym Nowym Roku – mówił starosta Krzysztof Lis. – Zazwyczaj u schyłku roku próbujemy podsumować to, co wydarzyło się w mijających 12 miesiącach. Niewątpliwie dla nas, dla mieszkańców powiatu szczecineckiego, dla wszystkich radnych to czas, kiedy udało się zrealizować wiele ciekawych przedsięwzięć i inwestycji (…) – Starosta wspomniał m.in. o znajdującym się przy ZST Centrum Praktyk i Innowacji, budowie stadionu lekkoatletycznego oraz remoncie ulic Trzesieckiej i Kościuszki. – W roku 2019 na inwestycje planujemy wydać 20 milionów złotych. Ufam jednak i jestem przekonany, że uda nam się pozyskać wiele środków ze źródeł zewnętrznych na realizację najróżniejszych przedsięwzięć. Nie mam wątpliwości, że stanie sią tak przy naszym wspólnym zaangażowaniu, bowiem zasilając szeregi Rady Powiatu chcecie wnieść Państwo swoje pomysły, realizować określone zadania i cele. Liczę, że osiągając konsensus uda nam się to wspólnie zrobić –dodał starosta na koniec. wznosząc toast.

Życzę Państwu, aby Wasze pragnienia i marzenia spełniały się jak najczęściej, aby błogosławieństwo Boże spływało na Was, Wasze rodziny i przyjaciół  – mówił z kolei przewodniczący Cezary Jankowski. – 2018 rok był wyjątkowy dla naszej Ojczyzny. Obchodziliśmy bowiem 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Życzę Państwu, sobie, nam, ludziom rządzącym naszym krajem, aby umieli wnieść się ponad wszelkie różnice poglądowe i rządzić nim rozważnie i mądrze (…)

Najbliższa sesja Rady Powiatu Szczecineckiego odbędzie się 15 stycznia 2019 roku.

Tekst, foto: Piotr Rozmus