Radni wybrali swoich przedstawicieli do Miejskiej Rady Oświaty

• Tv
Miasto z Wizją / 18.01.2017 / Komentarze
Renata Rak, Andrzej Grobelny i Jacek Brynkiewicz pomogą w reformie szczecineckiej oświaty

Radni: Renata Rak - "Łączy nas Miasto", Andrzej Grobelny - "Razem dla Szczecinka" i Jacek Brynkiewicz - Platforma Obywatelska RP, to przedstawiciele Rady Miasta Szczecinka w Miejskiej Radzie Oświaty. Tak zdecydowali radni podczas dzisiejszego (środa 18 stycznia) nadzwyczajnego posiedzenia Rady Miasta. Wyboru dokonano jednogłośnie w obecności 20 radnych.

Utworzenie Miejskiej Rady Oświaty to pokłosie uchwały Rady Miasta z 19 grudnia 2016 roku. Wówczas radni podjęli decyzję o powołaniu organu, który wspomagać będzie samorząd w bezkolizyjnym wprowadzeniu w życie reformy oświatowej.

W skład Miejskiej Rady Oświaty wchodzić ma: trzech przedstawicieli Rady Miasta, przedstawiciel Urzędu Miasta - przedstawiciel burmistrza ds. uzależnień i kontaktów z organizacjami pozarządowymi (Beata Kowal), dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych (Tomasz Czuk), dwóch przedstawicieli środowiska nauczycielskiego wskazanych przez burmistrza, przedstawiciel dyrektorów przedszkoli, przedstawiciel dyrektorów szkół podstawowych i wygaszanych gimnazjów, przedstawiciel Rad Rodziców przedszkoli, przedstawiciel Rad Rodziców szkół podstawowych i wygaszanych gimnazjów oraz po jednym przedstawicielu: Związku Nauczycielstwa Polskiego, NSZZ "Solidarność" i Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Szczecinku.

Łącznie w Miejskiej Radzie Oświaty zasiadać będzie 14 osób. Burmistrz wybrał już swoich przedstawicieli. Są nimi Szymon Kiedel i Jarosław Dywizjusz.

Video/montaż: Andrzej Remus