Radnym spodobał się pomysł budowy parku linowego

Miasto z Wizją / 31.08.2016 / Komentarze
Jednak inwestor będzie musiał spełnić kilka warunków

Zaledwie trzy tygodnie temu na naszych łamach informowaliśmy o planach prywatnego inwestora, który postanowił wzbogacić nasze miasto o kolejna atrakcję, a tym samym wybudować w zachodniej części miasta parku linowego. Informacja ta spotkała się z ogromnym, pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców. Jednak o tym, czy inwestycja ta doczeka się realizacji, najpierw musieli zdecydować miejscy radni. Ci w poniedziałek, 29 sierpnia podczas sesji Rady Miasta głosowali w sprawie wydzierżawienia zachodniej części parku miejskiego pod to przedsięwzięcie. Okazało się, że radni sprzyjają inwestycji, a tym samym jednogłośnie przyjęli uchwałę wyrażającą zgodę na oddanie części parku pod dzierżawę.

- Ważną częścią uzasadnienia wniosku o wydzierżawienie jest opinia Referatu Ochrony Środowiska, który planowaną inwestycję przyjął pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim koszty związane z utrzymaniem i pielęgnacją zieleni ma ponosić dzierżawca terenu. Ponadto montaż poszczególnych elementów parku linowego musi być wykonany tak, aby nie uszkodzić drzew i pozwolić na swobodny przepływ soków – mówi Jerzy Kania, przewodniczący Komisji Budżetowo-Ekonomicznej Rady Miasta.

Obiekt ten ma znajdować się na kilkudziestometrowym odcinku wzdłuż głównej parkowej alejki na terenie pomiędzy wybiegiem dla psów a hotelem Viki. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie w tej części parku wybudowany został m.in. długo wyczekiwany przez właścicieli czworonogów wybieg dla psów. Pojawiła się tu także siłownia oraz przyrządy do street workout’u. Okazało się, że ten nieco bardziej dziewiczy odcinek parku jest także idealną lokalizacją właśnie dla parku linowego. Inwestycja ta z pewnością przyczyni się do tego, że mieszkańcy i przyjezdni goście znacznie chętniej będą zaglądali również w te okolice.

Tekst: Marzena Góra
Foto: bcamp.pl