Raj dla narciarzy na Górce Rynkowej

Miasto z Wizją / 24.03.2019 / Komentarze
Rusza budowa wyciągu - miasto ogłosiło przetarg na wykonanie inwestycji

To będzie sztandarowa tegoroczna inwestycja miejska. Mowa o wyciągu narciarskim na Górce Rynkowej przy ul. Winnicznej. Teren został już wyprofilowany. Teraz pora na realizację inwestycji. Miasto wszczęło właśnie procedurę przetargową.

Inwestycja nosi nazwę: "Budowa wyciągu narciarskiego w Szczecinku". Potencjalni wykonawcy mają czas na przedstawienie swoich ofert do 12 kwietnia br. Roboty powinny ruszyć w połowie maja. Ratusz założył, że inwestycja zostanie ukończona do 29 listopada br.

Projekt zakłada, że główna trasa wyciągu będzie mieć 200 długości. Będzie też krótsza - 60 metrowa dla osób zupełnie początkujących, tzw. baby lift. Trasy będą naśnieżane przy pomocy urządzeń niepowodujących uciążliwości dla okolicznych mieszkańców.

Na budowę wyciągu narciarskiego ratusz zarezerwował w tegorocznym budżecie miasta 1,5 mln zł.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Wizualizacje: Urząd Miasta Szczecinek