Rajd "Trzesiecko" z Kołem PTTK "Wiarusy"

Miasto z Wizją / 11.10.2017 / Komentarze
Turyści pieszo i na rowerach

Turyści z Wojskowego Koła PTTK „Wiarusy” zapraszają miłośników czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu na Jesienny Rajd Turystyczny pn. "Trzesiecko". Rajdowanie pieszo i rowerem będzie miało miejsce w niedzielę 15 października. Turyści wyznaczyli sobie zbiórkę o godz. 11 na parkingu koło basenu miejskiego przy ul. Szczecińskiej.

Piechurzy pójdą trasą koło wieży Bismarcka, przez wzgórze Marientron i dalej brzegiem jeziora Trzesiecko na Mysią Wyspę. Z kolei rowerzyści dojadą tam pokonując szlak dla cyklistów przez: Świątki, Rezerwat Dębów Wilczkowskich, Mosinę, Dębowo i Janowo.

Po pokonaniu wyznaczonych tras turyści spotkają się na mecie rajdu. "Wiarusy" planują, że jego zakończenie będzie miało miejsce około godz. 15.

Uczestnicy "Trzesiecka" odpoczną przy turystycznym ognisku spożywając pieczoną kiełbaskę. Odbędą się też konkursy rekreacyjne z nagrodami. Ponadto będzie (w ramach wpisowego: 5 i 6 zł, odpowiednio dla osób zrzeszonych w PTTK i niezrzeszonych) okolicznościowa widokówka z pieczątką i folder krajoznawczy. Dla chętnych potwierdzenie punktów na odznakę OTP i OTK.

- Rajd odbędzie się bez względu na pogodę, ale zapewniam, że ta, jak zawsze, będzie nam sprzyjać, bo z pewnością towarzyszyć nam będzie piękna polska złota jesień - mówi "Miastu z Wizją" szef "Wiarusów" Bogdan Bereszyński.