Rowerki do aqua spinningu czekają na basenie

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 11.09.2018 / Komentarze
Środki na ich zakup pochodzą z wojewódzkiego dofinansowania

W pierwszej połowie lipca w Szczecinku gościł Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj. Jego wizyta nie była przypadkowa – przywiózł on bowiem dobrą wiadomość. Miejska pływalnia została beneficjentem dofinansowania pochodzącego z wojewódzkiej kasy. Szczecinecki basen otrzymał 20 tys. złotych dodatkowych środków na doposażenie. Pozwoliły one na zainwestowanie w sprzęt sportowy, który posłuży mieszkańcom podczas zajęć na pływalni.

Tym samym mieszkańcy odwiedzający basen będą mogli skorzystać ze specjalnych „podwodnych” rowerów do aqua spinningu. Propozycja ta jest skierowana głównie do mieszkańców, którzy chcieliby spróbować nowego sposobu na dbanie o swoją kondycję, a także do osób po urazach kończyn dolnych lub bioder. Zajęcia te pozwolą im na szybsze wrócenie do zdrowia i sprawności ruchowej.

Właśnie ruszyły zapisy na zajęcia ruchowe z wykorzystaniem nowego sprzętu. Podczas spotkań na pływalni ich uczestnicy będą wykonywali ćwiczenia na wspomnianych stacjonarnych rowerach wodnych. Pierwsze zajęcia ruszają w październiku. Więcej informacji oraz możliwość zapisów uzyskamy pod nr tel. 664 182 672.

Dodajmy, że osoby chcące podnieść swoją kondycję i regularnie ćwiczyć na miejskiej pływalni, mogą także skorzystać a zajęć gimnastyki korekcyjnej w wodzie oraz aqua aerobiku.

Tekst: Marzena Góra

Foto: wetbikes co uk