Rozpoczęła się przebudowa ul. Kościuszki

Miasto z Wizją / 01.05.2018 / Komentarze
Na początek prace przy poboczach

Rozpoczęły się prace budowlane przy największej w tym roku inwestycji drogowej realizowanej przez szczecineckie samorządy. Chodzi o gruntowny remont dwóch ulic: Kościuszki i Trzesieckiej. Koszt inwestycji (roboty prowadzi Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. z Torunia) to blisko 7 mln zł. W kosztach (inwestorem jest Powiat Szczecinecki) partycypuje też Miasto Szczecinek kwotą 1,5 mln zł. Samorząd powiatowy na realizację inwestycji otrzymał 3 mln zł dofinansowania w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Zadanie inwestycyjne nosi nazwę: "Przebudowa drogi powiatowej nr 1315Z - ulicy Kościuszki i Trzesieckiej w Szczecinku od skrzyżowania z ulicą Karlińską do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 172".

Inwestycja będzie realizowana na długości blisko 2,4 km. Obecna jezdnia obu ulic zostanie poszerzona z 6 m do 6,5 m. Powstaną też m.in. zjazdy, zatoki autobusowe, miejsca postojowe oraz ciąg pieszo - rowerowy oraz nowe oświetlenie i kanalizacja.