Rusza sprzedaż biletów na Materiafest

Miasto z Wizją / 20.06.2017 / Komentarze
Do końca lipca będzie można je zakupić w niższej cenie w wysokości 40 zł. Od sierpnia cena biletu wynosić będzie 60 zł

Fani ostrzejszych, metalowych brzmień z całej Polski już z niecierpliwością odliczają dni do 2 września. Tego dnia odbędzie się coroczny festiwal, którego gospodarzem jest szczecinecka Materia. Tegoroczny festiwal Materiafest z całą pewnością będzie wyjątkowy i na długo zapadnie w pamięci wszystkim fanom mocniejszych brzmień. Będzie to jedna z największych (jeśli nie największa) tego typu impreza w kraju, na której zagrają niekwestionowane gwiazdy tego gatunku.

Oprócz oczywiście Materii, na scenie zobaczymy także m.in. zespół Behemoth. Zaproszenie do Szczecinka gwiazdy tak dużego formatu, która wyjątkowo rzadko daje koncerty w naszym kraju, wymagało wielu rozmów i starań. Decyzja ta wyjątkowo przypadła do gustu wszystkim fanom ostrej muzyki, którzy już od wielu miesięcy zapowiadają przyjazd do Szczecinka, aby tu bawić się z nami podczas tego wydarzenia. Tym bardziej, że również pozostała „obsada” festiwalu Materiafest również wywołała nieskrywaną radość wśród osób zainteresowanych imprezą. Tego dnia na szczecineckiej scenie usłyszymy także popularny zespół Riverside, serwujący muzykę z pogranicza rocka i progresywnego metalu oraz równie znaną i docenianą przez fanów gatunku grupę Illusion.

Z uwagi na spodziewane ogromne zainteresowanie koncertem, impreza w tym roku nie odbędzie się u stóp wieży Bismarcka – jak to było do tej pory – ale zostanie przeniesiona na plac koncertowy przy ul. Kołobrzeskiej. Jak już informowaliśmy, koncert ten będzie biletowany. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem. Najpewniej jeszcze w tym tygodniu ruszy sprzedaż biletów na tegoroczny Materiafest!

- Bilety na festiwal już za kilka dni zaczną być rozprowadzane w całej Polsce, m.in. w Empikach – mówi nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Mam nadzieję, że będzie to kolejna impreza, która tym razem przyciągnie do Szczecinka zwolenników cięższej muzyki.

Jak na powiedział Łukasz Koczan, wicedyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury, obecnie trwa sprawdzanie umów i dopinanie wszystkiego „na ostatni guzik”. – Liczymy na to, że już od czwartku uda nam się uruchomić sprzedaż. Na pewno nastąpi to w najbliższych dniach. Bilety będą dostępne w różnych punktach sprzedaży. Planujemy trzy formy ich dystrybucji. Poprzez platformę Ticketpro, która będzie sprzedawała bilety na festiwal m.in. poprzez Empiki, ale nie tylko. Ich dystrybucja będzie się odbywała również poprzez e-bilet.pl oraz kupbilecik.pl.

Wszyscy, którzy planują wybrać się na tegoroczny Materiafest powinni pomyśleć o wcześniejszym zakupie biletów na to wydarzenie. Jak się dowiedzieliśmy, do końca lipca będzie można je zakupić w niższej cenie w wysokości 40 zł. Od sierpnia cena biletu wynosić będzie 60 zł.

Tekst: Marzena Góra