Ruszył nabór do klasy Oddziału Mistrzostwa Sportowego

• Tv
Miasto z Wizją / 29.05.2019 / Komentarze
Powstanie ona w Szkole Podstawowej nr 5 przy współpracy z MKS „GRYF” Szczecinek

W minioną sobotę burmistrz Daniel Rak ogłosił wiadomość o utworzeniu od nowego roku szkolnego Oddziału Mistrzostwa Sportowego o profilu siatkarskim. Ma on funkcjonować w Szkole Podstawowej nr 5. Młodzież, która podejmie się nauki w klasie o tym sportowym profilu, będzie szlifować swój talent pod okiem trenerów ze szczecineckiego MKS GRYF.

Placówka właśnie rozpoczęła nabór na rok szkolny 2019/2020 do klasy VII Oddziału Mistrzostwa Sportowego o profilu piłka siatkowa chłopców i dziewcząt. Szkoła jednocześnie zapewnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i trenerską, w pełni wyposażoną bazę sportową, opiekę lekarza sportowego i odnowę biologiczną. Uczniowie oddziału mogą liczyć także na plan lekcji dostosowany do potrzeb uczniów i wymagań klubu, opiekę specjalistów wspierających rozwój młodych sportowców, a także – w miarę potrzeb – zindywidualizowany proces nauczania zawodników.

Dodajmy, że o przyjęciu ucznia do oddziału zdecyduje ocena poziomu zaawansowania i predyspozycji do uprawiania piłki siatkowej przez trenera/nauczyciela prowadzącego na podstawie testów ukierunkowanych na cechy motoryczne i już nabyte umiejętności techniczne – termin testów i ich zakres zostanie podany kandydatom po ich zgłoszeniu – nabór będzie prowadzony w sposób ciągły do 31 sierpnia 2019 r.

Wniosek o przyjęcie do Oddziału Mistrzostwa Sportowego można pobrać TUTAJ.

Tekst: Marzena Góra

Foto: wikipedia org