Ruszyło przyjmowanie wniosków o lokale socjalne

Miasto z Wizją / 03.05.2018 / Komentarze
Termin na składanie dokumentów mija 31 lipca

Szczecinecki Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ogłosił właśnie nowy nabór wniosków o najem lokali socjalnych oraz docelowych. Stosowne dokumenty należy złożyć najpóźniej do 31 lipca br. w siedzibie ZGM-TBS przy ul. Cieślaka 6b. Z kolei druki wniosków osoby chcące ubiegać się o takie lokale mogą pobrać ze strony internetowej spółki lub w Biurze Obsługi Lokatora.

O najem lokali z mieszkaniowego zasobu miasta mogą ubiegać się osoby, które są mieszkańcami Szczecinka oraz znajdują się w trudnych warunkach mieszkaniowych. Ponadto muszą one spełniać odpowiednie kryteria dochodowe.

- Na podstawie pozytywnie zweryfikowanych wniosków zostaną utworzone listy osób uprawnionych do przydziału mieszkań docelowych oraz socjalnych, które realizowane będą w roku 2018 r – informuje zarząd spółki ZGM-TBS. - Osoby, których wnioski zostaną pozytywnie zweryfikowane umieszczone będą na listach według grup osobowych, odpowiadających liczbie osób zgłoszonych do wspólnego zamieszkania, w kolejności wynikającej z ilości przyznanych punktów.

Osoby umieszczone na aktualnie obowiązujących listach, z którymi nie została zawarta umowa najmu i nadal nie mają zabezpieczonych potrzeb mieszkaniowych powinny również złożyć wniosek o najem lokalu docelowego lub socjalnego w terminie do 31 lipca br.

Więcej informacji odnośnie zasad przyznawania lokali oraz składania wniosków można uzyskać w Biurze Obsługi Lokatora lub telefonicznie pod nr. 94 37 412 12 wew. 118.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk