S11 Szczecinek - Bobolice za ponad 1 mld zł

• Tv
Miasto z Wizją / 06.07.2023 / Komentarze
GDDKiA wybrała ofertę. Trwają procedury

O inwestycji budowy południowej obwodnicy Szczecinka łączącej drogę krajową nr 20 z drogą ekspresową S11 piszemy na bieżąco. Ostatnio w artykule:

Dziś patrzymy na północ. Tam też zaczyna się coś dziać.

Jak poinformował szczeciński Oddział GDDKiA:

Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę na realizację S11 Bobolice - Szczecinek o dł. 24 km. To oferta firmy Intercor o wartości 1 107 mln zł. Przez 10 dni pozostali oferenci mogą jeszcze składać odwołania. Czeka nas też kontrola uprzednia postępowania przez Urząd Zamówień Publicznych GOV.PL

Zakończenie budowy odcinka S11 Bobolice - Szczecinek planowane jest w 2026 roku. Nowa S11 ma być dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Na tym odcinku powstaną dwa węzły drogowe - Wierzchowo oraz Szczecinek Północ. Ten ostatni powstanie w miejscu obecnego ronda na północnym końcu obwodnicy Szczecinka. Na południe od węzła Wierzchowo przewidziana jest realizacja pary Miejsc Obsługi Podróżnych. Obiekty te będą posiadały rezerwę pod budowę stacji paliw i restauracji. Przewidziano budowę 26 obiektów mostowych, w tym czterech górnych przejść dla zwierząt.

Tekst i foto główne: Sławomir Włodarczyk

Wideo, foto w tekście: GDDKiA/O. Szczecin