Są dodatkowe pieniądze na rehabilitację seniorów

Miasto z Wizją / 04.06.2018 / Komentarze
Konkurs burmistrza na zagospodarowanie 100 tys. zł

Jak już pisaliśmy w artykule: "Kolejne środki na rehabilitację seniorów"

miasto wygospodarowało dodatkowo 100 tys. zł na zabiegi dla osób powyżej 65 roku życia.

Program ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród szczecineckich seniorów. Dotychczas z zabiegów rehabilitacyjnych skorzystało już kilkaset osób. Jednak potrzeby wciąż są duże, o czym świadczy ilość chętnych do skorzystania z programu.

Skąd pieniądze? Miasto ostatecznie zrezygnowało z prowadzenia szczepień dziewczynek przeciwko wirusowi HPV. Na konkurs ogłoszony przez ratusz nie wpłynęła żadna oferta od organizacji pozarządowych, które chciałyby to zlecenie wykonać.

Wolne środki w wys. 60 tys. zł, dzięki wnioskowi burmistrza do Rady Miasta i decyzji radnych, zostały uzupełnione kwotą 40 tys. zł. W ten sposób ratusz może rozszerzyć pomoc niesioną seniorom mieszkającym nad Trzesieckiem.

Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas ogłosił właśnie konkurs ofert na realizatorów programu polityki zdrowotnej pn. „Rehabilitacja seniorów – mieszkańców Miasta Szczecinek na lata 2017-2020” w roku 2018.

Odbiorcami programu będą osoby po 65 roku ze stwierdzoną dysfunkcją ruchu.

- Do zabiegów zostaną zakwalifikowani mieszkańcy Szczecinka, którzy zostali przebadani i uzyskali skierowanie od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty (ortopeda traumatolog, specjalista rehabilitacji medycznej) - mówi "Miastu z Wizją" Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy ratusza.

Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne w warunkach ambulatoryjnych traci ważność, jeżeli pacjent nie zostanie zarejestrowany w zakładzie rehabilitacji w terminie 30 dni od daty wystawienia skierowania. Z programu nie będą mogły skorzystać osoby, które odbyły cykl rehabilitacyjny w ramach NFZ w ostatnich 6 miesiącach lub mają zaplanowane świadczenia w ciągu najbliższego miesiąca.

Podmiot, który otrzyma zamówienie od ratusza będzie musiał zapewnić dostępność do świadczeń finansowanych w ramach programu przez pięć dni w tygodniu w godzinach od 8 do 18, dokonywać kwalifikacji pacjentów do programu oraz przeprowadzić w cyklu 10-dniowym łącznie 30 zabiegów fizjoterapeutycznych z zakresu kinezyterapii i fizykoterapii,

Więcej nt. warunków konkursu (plus dokumentacja) na stronie internetowej Urzędu Miasta:

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: www acvillage net