Sala sportowa droższa o milion złotych

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 14.05.2019 / Komentarze
Burmistrz zdecydował się na inwestycję. Jej los w rękach radnych

Jak już pisaliśmy w artykule: "Siedem firm chce nam budować…"

http://www.miastozwizja.pl/siedem-firm-chce-nam-budowac-hale-sportowa

pod koniec kwietnia miasto otworzyło oferty na sportową inwestycję - budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. Chętnych do budowy jest siedem firm. Niestety, wszystkie oferty, niektóre znacznie, przekraczają kwotę, którą miasto zamierza przeznaczyć na inwestycję, czyli 8 mln zł (najtańszą ofertę w kwocie nieco ponad 8,8 mln zł złożyła firma "Telmax" z Człuchowa).

Burmistrz Daniel Rak zdecydował jednak, by inwestycję realizować. Teraz jej losy leżą w decyzji radnych Rady Miasta. Jeżeli dadzą zielone światło i zwiększą finansowanie budowy o 1 mln zł, największa inwestycja sportowa Szczecinka w latach 2019-2020 stanie się faktem - decyzję o zwiększeniu budżetu inwestycji do 9 mln zł radni podejmą na najbliższej sesji Rady Miasta w czwartek 23 maja. Jeżeli będzie pozytywna miasto przeznaczy na budowę sali 3 mln zł w roku 2019 oraz 6 mln zł w roku 2020. Łącznie 9 mln zł.

Niewykluczone, że ten dość poważny wydatek budżetowy zostanie wsparty dotacją z zewnątrz. Burmistrz Daniel Rak zabiega o dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Przypomnijmy: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza jest jedyną placówką szkolną w Szczecinku, której uczniowie korzystają z wiekowej już sali gimnastycznej. To obiekt zbudowany pod koniec lat 20. ubiegłego stulecia, wpisany do rejestru zabytków.

O budowę nowego obiektu sportowego "u Adasia" od kilku lat zabiegali mieszkańcy Szczecinka - radni Rady Miasta, głównie Jacek Brynkiewicz, nauczyciele i rodzice uczniów Adasia" oraz sama młodzież.

- Chcemy tej inwestycji. Jest ona konieczna, bo "jedynka" ma olbrzymie tradycje sportowe i co najważniejsze sąsiaduje z obiektami sportowymi OSiR-u i basenem - powiedział "Miastu z Wizją" burmistrz Daniel Rak. 

Na terenie "jedynki" ma powstać docelowo sala sportowa o wymiarach 20 x 40 metrów plus skrajnie, dzięki czemu będzie można w niej rozgrywać m.in. mecze piłki ręcznej na pełnowymiarowym boisku. Sala będzie wyposażona także w kompletne zaplecze, m.in. w szatnie, węzły sanitarne, pomieszczenia dla nauczycieli. Nowy obiekt zostanie skomunikowany z obecnie istniejącymi budynkami szkoły. Zakres opracowania obejmuje też adaptację obecnie istniejącej sali gimnastycznej na ciągi komunikacyjne. Wszystko po to by dzieci i młodzież mogły przemieszczać się z obiektu dydaktycznego na salę sportową bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, jak to ma miejsce obecnie.

Miasto planuje, że inwestycja zostanie zakończona w połowie grudnia 2020 roku.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto wizualizacja - Urząd Miasta Szczecinek