SAPiK nowym administratorem Strefy Aktywnego Wypoczynku

Miasto z Wizją / 27.05.2017 / Komentarze
Sporo się tu zmieni – cykliczne koncerty, mała gastronomia, a być może stanie również… olbrzymia rzeźba kruka

Odkąd na początku czerwca minionego roku oficjalnie otwarta została strefa aktywnego wypoczynku przy ul. Kopernika, stało się to ulubionym miejscem dla wielu szczecinecczan, którzy chętnie spędzają tu wolny czas. Co jakiś czas – choć dotychczas bardzo rzadko – organizowane są tu różnego rodzaju spotkania i wydarzenia, skierowane głównie do młodszych mieszkańców. Teraz się to zmieni.

Od 24 czerwca oficjalnym administratorem strefy aktywnego wypoczynku zostanie Samorządowa Agencja Promocji i Kultury. Plany, jak rozwinąć to miejsce i sprawić, aby było jeszcze bardziej atrakcyjne i częściej odwiedzane przez mieszkańców, jest sporo. Zmiany będziemy mogli zobaczyć już w najbliższych tygodniach.

- Umowa dotycząca administrowania tego terenu została już podpisana. Będziemy odpowiadali za to, co dzieje się w tym miejscu, z wyłączeniem znajdującego się tu placu zabaw – mówi "Miastu z Wizją" Łukasz Koczan, wicedyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. – Mamy sporo planów dotyczących strefy aktywnego wypoczynku, która do tej pory była nieco „zaniedbywana” pod względem organizacji tu różnego rodzaju wydarzeń. Chcemy zdecydowanie rozwinąć tu szeroko rozumianą działalność kulturową i rozrywkową.

- Na pewno chcemy wzbogacić to miejsce o dodatkową infrastrukturę w postaci m.in. dmuchanych zamków. Pojawi się tu również mała gastronomia, gdzie mieszkańcy będą mogli kupić lody, napoje czy przekąski – kontynuuje nasz rozmówca. - Oprócz tego na pewno chcemy zorganizować tu cykl mniejszych koncertów. Jest to miejsce, gdzie wielu mieszkańców aktywnie spędza czas, a strefa staje się coraz popularniejsza i chętnie odwiedzana. Teraz chcemy wzbogacić ją również o różnego rodzaju animacje.

Jak wyjawia nasz rozmówca, wspomniane stoisko gastronomiczne będzie działało tu codziennie, niezależnie od tego, czy w tym miejscu będzie odbywała się jakaś impreza. W przypadku organizacji wydarzenia kulturalnego, oferta ta będzie dodatkowo rozszerzana.

Pojawiły się także plany posadowienia na terenie strefy aktywnego wypoczynku rzeźby kruka wykonanej przez artystę Łukasza Trusewicza (przypomnijmy, że rzeźba początkowo miała zostać zainstalowana na szczycie wieży Bismarcka – więcej na ten temat pisaliśmy m.in. w artykule „To już pewne. Kruka na wieży nie będzie”). Czy rzeźba rzeczywiście się tu pojawi? – Jest duże prawdopodobieństwo, jednak pomysł ten wciąż jest w fazie rozważań i nie zapadły jeszcze żadne ostateczne decyzje – dodaje nasz rozmówca.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk