Siedmiu chętnych na budowę sali sportowej przy SP 6

Miasto z Wizją / 19.05.2016 / Komentarze
Inwestycja za blisko 5 mln zł. To trochę więcej niż szacowało miasto. Zdecyduje burmistrz

Dziś (czwartek 19.05) komisja przetargowa otworzyła oferty złożone przez firmy chętne wybudować nam salę sportową przy Szkole Podstawowej nr 6 na ul. Kopernika.

- Otrzymaliśmy 7 ofert - mówi "Miastu z Wizją" wiceburmistrz Daniel Rak. - Najtańsza złożona przez firmę "Ciepłownik" z Plewisk koło Poznania (ta sama firma restaurowała nam Zamek Książąt Pomorskich - dop. red.)

opiewa na kwotę 4,976 mln zł. To trochę więcej niż planujemy przeznaczyć na inwestycję, czyli 4,8 mln zł. Dlatego o ewentualnym zwiększeniu budżetu na budowę sali zdecyduje burmistrz. Z kolei najdroższa oferta, która do nas spłynęła to 7,2 mln zł.

Jak powiedział nam D. Rak, procedura przetargowa prawdopodobnie nie będzie powtarzana.

- Kolejne oferty są bardzo do siebie zbliżone. Np. druga opiewa na kwotę 5,053 mln zł, trzecia na kwotę 5,062 mln zł, a kolejna na kwotę 5,086 mln zł. Teraz oferty są sprawdzane pod względem formalnym. Niebawem rozstrzygniemy przetarg, ale jak wspomniałem, pod warunkiem, że dostaniemy od burmistrza zielone światło na zwiększenie budżetu inwestycji.

Przypomnijmy: Miasto założyło, że inwestycja budowy sali sportowej przy SP nr 6 zostanie rozłożona na trzy lata i sfinalizowana do 31 października 2018 roku. W tym roku ratusz przeznaczy na nią 500 tys. zł.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: UM Szczecinek