Skasowali plantację marihuany

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 08.01.2019 / Komentarze
"Przedsiębiorczy" mieszkańcy Szczecina i 143 krzewy

Wspólne działania funkcjonariuszy CBŚP i Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku mające na celu zwalczanie i ograniczanie przestępczości narkotykowej pozwoliły zlikwidować kolejną nielegalną plantację konopi indyjskich na terenie powiatu szczecineckiego. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 143 nielegalnych krzewów wraz z profesjonalnym sprzętem służącym do ich uprawy. W związku ze sprawą zatrzymano 3 mężczyzn.

- Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że na terenie powiatu szczecineckiego w pomieszczeniach gospodarczych prowadzona jest nielegalna uprawa konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 55-63 lat, mieszkańców Szczecina - mówi mł. asp. Anna Matys, oficer prasowy szczecineckiej Policji.

- Wskutek wspólnych działań z kryminalnymi ze Szczecinka zlikwidowano nielegalną plantację konopi indyjskich. Na miejscu policjanci łącznie zabezpieczyli 143 krzewy, których uprawa zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani jest zabroniona. W pomieszczeniach gospodarczych, które zostały przystosowane do profesjonalnej uprawy sprawcy nielegalnie pobierali prąd, który zasilał wszystkie urządzenia, takie jak lampy grzewcze, wentylatory, nadmuchy i inne.

W niedzielę (6.01.br) w tej sprawie sąd zastosował wobec podejrzanego, 63-letniego mieszkańca Szczecina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Jeszcze dziś zapadnie decyzja sądu w sprawie zatrzymania drugiego z mężczyzn wobec którego Prokurator również wnioskował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za popełnione przestępstwo może im grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Tekst i foto: mł. asp. Anna Matys - KPP w Szczecinku

Wideo: KPP w Szczecinku