Skromna uroczystość Święta Konstytucji 3 Maja

• Tv
Miasto z Wizją / 03.05.2020 / Komentarze
Burmistrzowie Szczecinka złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniająca wydarzenia 1946 roku. Starostowie też

Corocznie w Szczecinku niezwykle uroczyście obchodzono Święto Konstytucji 3 Maja. Ceremoniał odbywał się na Placu Wolności przed szczecineckim ratuszem - siedzibą władz miasta. Niestety, w tym roku było bardzo skromnie. Wszystko za sprawą epidemii wirusa.

Burmistrzowie: Daniel Rak, Dorota Rusin-Hardenbicker i Maciej Makselon, w imieniu mieszkańców Szczecinka, złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą wydarzenia z 3 maja 1946 roku. O tych wydarzeniach piszemy w artykule:

Po skromnej uroczystości głos zabrał burmistrz Daniel Rak:

- To jedno z najważniejszych świąt narodowych jakie my Polacy obchodzimy. Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej jest dla nas abecadłem życia. Dziś sytuacja w kraju jest anormalna. Wszyscy zadajemy sobie pytanie czy dojdzie i kiedy do wyborów prezydenckich. Do tego epidemia wirusa wymusiła na nas wiele obostrzeń. To nie tylko nasz problem. To problem również Europy i świata. Dzisiejsze uroczystości były po prostu inne. Ja takich nie pamiętam. Jest nam wszystkim bardzo przykro, brakuje słów.

Burmistrz odniósł się też do uciążliwości jakie spotkały mieszkańców Szczecinka w związku z epidemią:

- Namawiam wszystkich do stosowania sie do zaleceń władz. Przeczekamy ten trudny czas i wierzę, że będziemy się jeszcze normalnie spotykać, rozmawiać i świętować. Jednak dziś nie jest ku temu dobra pora. Teraz musimy odpowiedzialnie przestrzegać wszystkich obostrzeń i czuć odpowiedzialność za siebie, najbliższych i sąsiadów. Taki teraz mamy czas.

Kilka godzin później pod tablicą upamiętniającą wydarzenia z 3 maja 1946 roku wiązankę kwiatów złożyli starostwie: Krzysztof Lis i Robert Fabisiak (foto: Piotr Rozmus)