"Śladami Gryfitów" - poznaj historię Szczecinka

• Tv
Miasto z Wizją / 20.12.2020 / Komentarze
Zapraszamy do wysłuchania wykładu o dawnych dziejach naszego miasta i regionu

Lokalna historia i wydarzenia sprzed wieków, które rozgrywały się na naszych ziemiach z pewnością fascynują wszystkich miłośników historii. Z zainteresowaniem poznają ja także przyjezdni goście, którzy każdego roku odwiedzają Szczecinek. Jednak coraz częściej dawnymi dziejami ziemi szczecineckiej interesują się również nasi najmłodsi mieszkańcy. To właśnie z myślą o tych wszystkich osobach nasze Muzeum Regionalne regularnie organizuje różnego rodzaju spotkania i wykłady, które pozwalają przybliżyć to, co działo się w znanych nam miejscach kilkaset lat temu.

Jednak z uwagi na trwający stan zagrożenia epidemiologicznego i szereg restrykcji, tego typu wydarzenia nie mogą być organizowane w dotychczasowej formie. Jednak nasi muzealnicy znaleźli rozwiązanie i tego problemu, dzieląc się swoją wiedzą z widzami za pośrednictwem serwisu YouTube na kanale o nazwie Poszukiwacze Zaginionego Gryfa Szczecinek. Tu możemy obejrzeć ciekawy wykład przygotowany przez Mateusza Zacharewicza ze szczecineckiego Muzeum Regionalnego, wpisujący się w historyczno-edukacyjny cykl „Śladami Gryfitów” realizowany w naszym mieście. Na kanale znajdziemy także m.in. prezentacje przygotowane przez uczestników projektu edukacyjnego przebiegającego pod nazwą „Szczecinek jakiego nie znamy”. Wszystkich miłośników historii, ale także pozostałych mieszkańców, zachęcamy do obejrzenia materiału wideo i wysłuchania wspomnianego wykładu.

Tekst: Marzena Góra