Słowa uznania dla pedagogów, nagrody dla uczniów

Miasto z Wizją / 18.06.2019 / Komentarze
Powiatowe obchody zakończenia roku szkolnego 2018/2019

Nauczycieli i uczniów gościł dziś Zespół Szkół Technicznych. Wszystko to z okazji powiatowych uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Głos zabrał gospodarz uroczystości starosta szczecinecki Krzysztof Lis. Podziękował pedagogom za trud i wysiłek. Słowa uznania skierował też do wszystkich uczniów szkół średnich w powiecie szczecineckim.

Głos zabierali też poseł na Sejm RP Radosław Lubczyk i zastępca burmistrza Szczecinka Maciej Makselon.

- To był trudny rok szkolny. kolejny rok reformy oświaty i czas protestu nauczycieli.

(…) Żeby system oświatowy sprawnie funkcjonował wszystkie ogniwa tego systemu, w tym rząd i samorządy muszą być dobrze połączone i ze sobą współpracować. Ten system to również, a może przede wszystkim nauczyciele i uczniowie. (…) Wszyscy musimy dbać by polska nauka była nowoczesna i innowacyjna technologicznie. Tego sobie jako samorządowcowi i wam serdeczne życzę. To drodzy nauczyciele wasze święto, ale też święto pracowników administracji szkolnej i dyrekcji szkół. W imieniu burmistrza Daniel Raka i swoim dziękuję wam za trud jaki wkładacie w rozwój naszej lokalnej oświaty. Wam i młodzieży szkolnej życzę udanego wakacyjnego wypoczynku.

Dyrektor "mechanika" Anna Wisłocka-Bogdanowicz z rąk starosty Lisa i wiceburmistrza Makselona odebrała wiązanki kwiatów.

Później przyszedł czas na nagrody. Uczniowie osiągający najwyższe wyniki w nauce, ze wszystkich szkół powiatowych, odebrali nagrody rzeczowe ufundowane przez starostę. Były też upominki od firmy Kronospan. Wręczył je Jakub Piniarski, HR Manager Kronospan Polska.

Przypomnijmy: Kronospan jest patronem dwóch kierunków w Zespole Szkół Technicznych - technologia drewna oraz kierowca - mechanik.