Spokojne święta na drogach powiatu

Miasto z Wizją / 27.12.2018 / Komentarze
Jeden wypadek, 5 nietrzeźwych kierujących, jeden "na zakazie"

Policjanci przez ostatni tydzień prowadzili wzmożone działania związane z zapewnieniem świątecznego bezpieczeństwa na drogach całego województwa.

Jak powiedziała nam mł. asp. Anna Matys, oficer prasowy szczecineckiej Policji, działania prowadzone były również na terenie Szczecinka i powiatu szczecineckiego.

- Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Dodatkowo jeden z kierowców prowadził samochód mając aktywny zakaz. W okresie świąt doszło do jednego wypadku. Na przejściu dla pieszych na ul. Warcisława IV potrącona została kobieta. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala - mówi "Miastu z Wizją" A,. Matys.

Z kolei jak poinformował Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, w okresie akcji „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”, od piątku do środy (21-26.12.2018 r.) na terenie województwa doszło do 19 wypadków, w wyniku których 1 osoba zginęła, a 19 zostało rannych.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 21 grudnia, w Gryficach. Auto potrąciło pieszą. Dzięki policyjnym kontrolom wyeliminowano z jazdy łącznie 74 kierowców, którzy wcześniej pili alkohol. Kolejne 3 osoby będą odpowiadać za kierowanie pojazdem po narkotykach.