Spór o tereny ROD "Przyjaźń"

Miasto z Wizją / 10.04.2018 / Komentarze
Miasto zamierza na nowo rozpocząć procedurę przejęcia ogrodów działkowych

W maju 2017 roku w artykule: "Sąd Najwyższy zajmie się…"

pisaliśmy, że dobiega końca spór pomiędzy miastem a działkowcami uprawiającymi swoje ogrody na terenie pomiędzy ul. Szczecińską a jeziorem Trzesiecko koło Wieży Bismarcka - Rodzinny Ogród Działkowy "Przyjaźń".

Wyrok zapadł. Sąd orzekł, że racja jest po stronie działkowców. Takie rozstrzygnięcie (wyrok jest prawomocny - dop. red.) potwierdził w rozmowie z nami rzecznik prasowy ratusza Mateusz Ludewicz.

Nie oznacza to, że działkowcy mogą już otwierać szampany.

- Prawdopodobnie doprowadzimy do rozpoczęcia procedury od nowa, jeszcze raz. Będziemy dążyć do przejęcia tego terenu - mówi "Miastu z Wizją" M. Ludewicz.

Przypomnijmy: O sporze miasta i działkowiczów zasiedlających ogrody przy ul. Szczecińskiej w pobliżu wieży Bismarcka pisaliśmy wielokrotnie. Od kilku już lat miasto chce przejąć atrakcyjnie położony teren o pow. około 1,6 ha i wykorzystać do budowy infrastruktury turystycznej, m.in. kampingu.

Spór miasta z działkowiczami miał swój finał w Sądzie Wojewódzkim w Koszalinie. Zupełnie niespodziewanie sędziowie przyznali rację działkowcom. Miasto nie pogodziło się z wyrokiem i wniosło o jego kasację do Sądu Najwyższego. Ten orzekł jak powyżej.

Zgodnie z planem miejscowym, na terenie zajmowanym od wielu lat przez działkowiczów miasto planowało zbudować nowoczesny kemping z miejscami dla kamperów. Działkowicze przenieśliby się wówczas na tereny położone przy ul Koszalińskiej