Sposób na nudę? Ferie w szczecineckim muzeum

Miasto z Wizją / 10.01.2019 / Komentarze
To propozycja dla małych pasjonatów lokalnej historii

Młodzi miłośnicy historii, którzy tegoroczną zimową przerwę spędzą w mieście, z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę i brak zajęć. Zbliżające się ferie i odpoczynek od szkolnych obowiązków to doskonała okazja do wizyt w Muzeum Regionalnym, które jak co roku przygotowało ciekawą propozycję dla dzieci, zapraszając je do udziału w bezpłatnych zajęciach.

Przez dwa tygodnie, w każdy wtorek oraz czwartek muzeum zaprasza na zajęcia feryjne. Udział w nich mogą wziąć dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Każde ze spotkań rozpocznie się o godz. 10 i potrwa 1,5 godz., w zależności od celu wycieczki. Jak zapowiadają pracownicy placówki, na wszystkich uczestników czeka solidna dawka lokalnej historii – oczywiście „przemycana” podczas rozmaitych wycieczek i zabaw.

- Tematem ferii będą "Wieże w krajobrazie Szczecinka". Będą to wieże telewizyjne, ciśnień, obserwacyjne obronne, kościelne i inne. W trakcie spotkań poznamy obiekty, które rozsiane są po naszym mieście, niektóre zwiedzimy, sami również zbudujemy swoją wieżę - zapowiadają pracownicy muzeum.

Zapisy na zajęcia przyjmowane są telefonicznie pod nr tel. 94 37 409 77 lub osobiście w recepcji Muzeum. Zajęcia są bezpłatne Dodajmy, że liczba miejsc jest ograniczona.

Tekst: Marzena Góra
Foto: cliparts.co