Spotkajmy się na Pol’and’Rock 2023

• Tv
Miasto z Wizją / 22.06.2023 / Komentarze
Trwają przygotowania do Najpiękniejszego Festiwalu Świata

Ubiegłoroczny Pol’and’Rock Festival na dobre skradł serca mieszkańców Pomorza Zachodniego i nie tylko. Nic zatem dziwnego, że w tym roku także pojedziemy do Czaplinka, by tam na terenie lotniska w pobliskim Broczynie bawić się przez trzy dni (3-5.08)!

Co czeka na uczestników tegorocznego Pol’and’Rock?

Dużo muzycznych wrażeń, ogromna porcja pozytywnej energii, ale też moc atrakcji w strefie Pomorza Zachodniego. Będzie to wyjątkowe miejsce wypoczynku, zabawy, nauki. Różne aktywności promujące region przygotowuje Urząd Marszałkowski i zachodniopomorskie firmy, instytucje, uczelnie. Strefa będzie działać w festiwalowym miasteczku.

Czekając na ostatnie szczegóły organizacyjne Festiwalu dodajmy, że impreza jest niebiletowana. Wszystkie koncerty i atrakcje są bezpłatne. Ogólnodostępne i darmowe jest również pole namiotowe.

W ubiegłym roku Urząd Marszałkowski uruchomił 16 par dodatkowych pociągów kursujących głównie z kierunku Szczecinka. Składy były skomunikowane z pociągami IC i Regio, a także z pociągami ze Stargardu i Runowa Pomorskiego. Podobnie będzie i w tym roku.

Rozkład jazdy:

Kogo usłyszymy na Pol’and’Rock 2023?

Organizatorzy podali już nazwy pierwszych wykonawców: Spin Doctors, Apollo 440, Drain, Carpenter Brut, Napalm Death, Monika Brodka oraz Biohazard.

Z dnia na dzień gwiazd Poland Rock jest coraz więcej:

Warto wspomnieć, że tegoroczny Pol'and'Rock Festival jest imprezą bez podwyższonego ryzyka.

- Bezpieczeństwo uczestników od lat pozostaje priorytetem przy organizacji Najpiękniejszego Festiwalu Świata - mówi Jurek Owsiak.

- O komfort festiwalowiczów dbają wolontariusze Pokojowego i Medycznego Patrolu, a także profesjonalna ochrona. Ściśle współpracujemy również ze służbami, m.in. policją i strażą pożarną, realizując koncept Zintegrowanego Centrum Dowodzenia. Niezwykle nas cieszy, że te działania, a także Wasze - Najpiękniejszej Publiczności Świata - podejście do tematu odpowiedzialnej zabawy pozwala nam uzyskiwać miano imprezy świetnie zabezpieczonej i zorganizowanej.

- Otrzymaliśmy opinię na temat organizacji naszego 29. Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Wracamy na spokojne morza i z satysfakcją czytamy, że opinia jest pozytywna, bez tak zwanego podwyższonego ryzyka, które towarzyszyło ostatnim kostrzyńskim festiwalom. Na taką opinię zapracowaliśmy wszyscy razem, my, organizatorzy i razem my, jako publiczność. Tworzymy nasz Festiwal w sposób wyjątkowy i niezmienny, jeśli chodzi o zasady, jakie na nim panują. Festiwal niebiletowany z ogromną ilością wydarzeń nie tylko muzycznych, z tętniącą 24 godziny na dobę ogromną przestrzenią festiwalowego pola, którą zostawiacie bardzo uporządkowaną.

Tak było w zeszłym roku, radośnie i kolorowo. https://www.youtube.com/watch?v=5yWBRbDdCDQ

Tekst: Sławomir Włodarczyk