Stypendia dla przyszłych studentów od marszałka

Miasto z Wizją / 28.01.2019 / Komentarze
Ubiegać się o nie będą mogli tegoroczni maturzyści

Każdego roku najzdolniejsza młodzież z terenu naszego miasta oraz powiatu ma szansę ubiegać się o stypendium przyznawane przez burmistrza lub starostę. O jego przyznaniu decydują przede wszystkim ponadprzeciętne wyniki w nauce, jak również liczne osiągnięcia na różnych szczeblach w dziedzinie sportu lub kultury. Jednak nie wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych wiedzą, że mają także szansę na finansowe nagrodzenie ostatniego roku ich ciężkiej pracy zarówno w szkole, jak i poza jej murami.

W czerwcu minionego roku Sejmik Woj. Zachodniopomorskiego podjął uchwałę mówiącą o zasadach przyznawania stypendiów dla młodzieży rozpoczynającej naukę na uczelniach wyższych na terenie naszego województwa. Miesięczna wysokość wspomnianego stypendium wynosi 500 zł. Kolejną motywacją do nauki przez uczniów klas maturalnych z całą pewnością będzie fakt, że stypendium to przyznawane jest na okres dwóch kolejnych lat akademickich (z wyłączeniem miesięcy od lipca do września). Jeśli zatem tegoroczni maturzyści planują rozpoczęcie nauki na jednej z uczelni wyższych w naszym województwie, będą mogli ubiegać się o wspomniane stypendium. Tych do rozdania jest 15.

Aby ubiegać się o stypendium należy złożyć stosowny wniosek oraz komplet dokumentów (potwierdzonych za zgodność z oryginałem przez szkołę lub instytucję, która wydała dany dokument). Wśród nich powinno się znaleźć m.in. świadectwo ukończenia szkoły średniej, świadectwo maturalne, a także – jeśli uczeń takie posiada – zaświadczenia organizatora olimpiady o statusie zwycięzcy, laureata lub finalisty.

Wnioski należy składać bezpośrednio w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego lub za pośrednictwem poczty wysyłając na adres Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Wydział Edukacji i Sportu, ul. Wyzwolenia 105, 70-421 Szczecin. Czas na składanie wniosków minie 10 sierpnia.

Tekst: Marzena Góra

Foto: 123rf