Super wędkarska zabawa na Trzesiecku

Miasto z Wizją / 30.09.2018 / Komentarze
"Pracusie Wędkują" - pierwsze takie zawody zorganizowane przez Koło PZW "Jesiotr"

Na jeziorze Trzesiecko w okolicy Światek rozegrano dziś (niedziela 30.09) pierwsze zawody pn. "Pracusie Wędkują".

- Wpadliśmy na pomysł, by zaprosić do wędkarskiej rywalizacji pracowników szczecineckich zakładów pracy - mówi "Miastu z Wizją" szef "Jesiotra" Andrzej Pilzek.

- Udało się, choć frekwencja nie była wysoka. Ci, którzy wcześniej z różnych przyczyn zrezygnowali z naszego zaproszenia, mogą żałować. Zabawa była przednia, ryby brały, a "pracusie" się świetnie bawili. To pierwsze takie zawody. Następne będą się odbywać corocznie we wrześniu. "Pracusie Wędkują" wpisaliśmy do kalendarza stałych imprez sportowych naszego koła.

Po 4-godzinnej rywalizacji najlepszy okazał się 3-osobowy team reprezentujący firmę G-ORO. Jarosław Kuchta, Piotr Wawrzyniak i Garush Poghosyan złowili ponad 2,1 kg ryb.

Na drugim miejscu podium stanęła drużyna reprezentująca firmę TIMEX - Andrzej Mnich, Tomasz Mnich i Daniel Biesiada. Trzecie miejsce zajął zespół firmy SILVA - Mirosław Jakubowski, Łukasz Sankiewicz i Tomasz Kamyszek. Tuż za podium uplasował się team firmy STYL-BUD w łowiący w składzie: Jarosław Tarkowski, Piotr Jankowski, Tomasz stępień.

Łupem wędkarzy padło blisko 100 płoci, okoni, leszczy i krąpi. Największą rybę zawodów - okonia o dł. 34 cm złowił Garush Poghosyan.

Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane pucharami. Wędkarze spożyli posiłek, umówili się na kolejne, przyszłoroczne zawody i pozowali "Miastu z Wizją" do rodzinnego zdjęcia.