Świąteczne dekoracje znikają z ulic Szczecinka

Miasto z Wizją / 06.02.2018 / Komentarze
W najbliższych dniach zdemontowana zostanie także choinka znajdująca się w centrum miasta

Do świątecznych dekoracji, które od blisko dwóch miesięcy zdobiły szczecineckie ulice, chyba już wszyscy zdążyli się przyzwyczaić. Dlatego też z pewnością wielu przechodniom, spacerującym głównymi alejami oraz miejskim deptakiem w najbliższych dniach wydawać się tu będzie „pusto i ciemno”. Trwa bowiem właśnie demontaż świątecznych, ulicznych iluminacji.

Ledowe dekoracje, które przez ostatnie tygodnie mogliśmy oglądać na latarniach, w poniedziałek (5 lutego) w niemal wszystkich lokalizacjach zostały zdemontowane. Pozostałe w najbliższym czasie także podzielą ich los. Na zasłużony „urlop” pójdzie także szczecinecka choinka, która znajduje się w centrum miasta. W ciągu najbliższych dni drzewko zostanie zdemontowane, zabezpieczone i tak poczeka do kolejnego świątecznego sezonu.

Przypomnijmy. Świąteczna dekoracja miasta – podobnie jak w poprzednich latach - również opierała się na instalacjach świetlnych, które możemy każdego roku oglądać na latarniach usytuowanych wzdłuż głównych ulic. Zawsze też, zanim pojawią się one w przestrzeni miejskiej, przechodzą coroczny przegląd i są uzupełniane o zniszczone lub skradzione elementy iluminacji oraz zapasowe żarówki. Dodajmy, że w minionym roku miasto zakupiło 69 nowych ozdób na słupy, co pozwoliło na wymianę tych już najbardziej wyeksploatowanych iluminacji.

Tekst, foto: Marzena Góra